Umbrel přidává Samourai pro větší soukromí

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nejnovější aktualizace společnosti Umbrel nabízí tři zbrusu nové aplikace, které zvyšují soukromí a poskytují další informace o bitcoinové síti.

Tři nové aplikace

Umbrel, poskytovatel softwaru pro bitcoinové uzly, zahájil aktualizaci Umbrel v0.3.3, která přichází se třemi novými aplikacemi v obchodě Umbrel App Store, včetně přístupu k mempoolu.

Tím, že Umbrel dal lidem šanci spustit svůj vlastní bitcoinový uzel během několika minut, se již umístil do přední linie za protlačení Bitcoinu do mainstreamu. Tato aktualizace nyní uživatelům Umbrelu poskytuje nebývalý přístup do světa Bitcoinu tím, že nabízí větší soukromí, přístup k mempoolu a nový způsob vytváření Lightning peněženek pro přátele a rodinu.

Samourai Server

Umbrel s tímto upgradem spustil tři nové aplikace. Prvním z nich je Samourai Server, který provozuje Whirlpool (což je mixér) a Dojo, soukromá služba. Obě tyto služby nabízí peněženka Samourai, bitcoinová peněženka, která slibuje zachování identity uživatelů i také jejich transakcí v soukromí a bezpečí.

Samotná aplikace slibuje zvýšení soukromí uživatelů Umbrelu tím, že poskytuje podrobné pokyny, jak nastavit samotnou peněženku Samourai.

„Jsme aktivisté v oblasti ochrany osobních údajů, kteří zasvětili svůj život vytváření softwaru, který Silicon Valley nikdy nevytvoří, regulační orgány nikdy nedovolí a do kterých VC nikdy nebudou investovat,“

uvádí tým peněženky Samourai na svých webových stránkách.

Mempool

Na druhém místě je aplikace Mempool, open-source průzkumník bitcoinových mempoolů, který uživatelům poskytne komplexní přehled o bitcoinových mempoolech, „čekací zóně“ pro bitcoinové transakce, než budou zakotveny v blockchainu.

Uživatelé Umbrel mohou nyní využívat Mempool nejen k vizualizaci samotného mempoolu, ale také k získání odhadů poplatků nebo k vyhledání klíčových údajů, jako jsou konkrétní transakce, bloky a adresy, a to vše přímo z jejich vlastního úplného uzlu.

LNbits

Třetí je LNbits, bezplatná a open-source peněženka na bázi Lightning Network. Zákazníci společnosti Umbrel mohou nyní rozdělit své peněženky na více účtů, aby vytvořili více uživatelů, což je ideální pro ty, kteří se snaží pomocí Umbrelu přivést další lidi do světa kryptoměn.

LNbits se připojuje ke třem dalším aplikacím, které Umbrel již podporuje, spolu s průzkumníkem bloků, serverem BTCPay platebních služeb a Spectre Desktop, pro provádění multisig transakcí na hardwarových peněženkách.

Závěr

Rozhodně zajímavý software. Pokud máte raději soukromí a bezpečí pro transakce, Umbrel, zdá se, dělá mnoho pro vytvoření takového prostředí.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: