Cryptowisser: Nejvýhodnější poplatky za transakce na kryptoburzách

5
(2)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Analytická společnost Cryptowisser před nedávnem zveřejnila zprávu, ve které zkoumá kryptoměnové poplatky na jednotlivých burzách. Podle dokumentu Cryptowisser analyzoval na 350 různých burz po celém světě. Jak to dopadlo?

Průměrné poplatky za výběr BTC

S rostoucí poptávkou po kryptoměnách roste také počet lidí, kteří nakupují, prodávají nebo obchodují s digitálními aktivy. Některé burzy mají tak dostatečnou poptávku, aby skutečně zvýšily své obchodní „fees“.

Společnost Cryptowisser byla schopna získat pevné poplatky za výběr Bitcoinu z 324 burz, kde průměrný poplatek za výběr činil 0,000643 BTC. Průměrné poplatky za obchodování s kontrakty vzrostly například o 0,0007%. Ve zprávě se píše:

„V tržním prostředí mohly burzy vidět příležitost zvýšit obchodní poplatky, aniž by ztratily jakoukoli poptávku po svých službách. Je třeba poznamenat, že úrovně zvýšení průměrných poplatků za obchodování na burzách jsou poměrně marginální.“

Ve zprávě se také uvádí, že existuje 16 kryptoměnových burz, které si za transakce neúčtují žádný z poplatků. Průměrné fees, které si za transakci účtuje většina kryptoburz, šplhá na neuvěřitelných 0,005 BTC, což odpovídá částce 5 000 Kč dle KMC.

Ve své studii Cryptowisser také zdůraznil některé z vyšších poplatků, převládajících mezi velkými kryptoměnovými hráči. Kryptoměnová burza Coinbase Pro účtuje odběratelům i tvůrcům trhu 0,50%, Kraken či BitZ také dosahují vysokých poplatků.

Konec studie se věnuje možnému vývoji ceny poplatků. Ve zprávě stojí:

„Je rozumné se domnívat, že poplatky se budou nadále snižovat. Částečně kvůli růstu decentralizovaných burz, protože ty obvykle účtují mnohem nižší poplatky. Částečně kvůli zvýšené konkurenci mezi centralizovanými burzami.“

Závěr

Společnost Cryptowisser je největší web pro srovnání kryptoměnových služeb. Celou studii o srovnání poplatků si můžete přečíst v AJ pod přiloženým odkazem ZDE [1]. Máte-li jakýkoli dotaz, přidejte se do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Srovnání poplatků podle jednotlivých kryptoburz najdete tady [2]. Je tam přes 300 kryptoburz včetně hodnocení spolehlivosti.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: