Trader vs. Analytik: mýty a fakta

0
(0)
Jan Charvát
Jan Charváthttp://www.cryptokingdom.cz
Tradingu se věnuji 17 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně analyzuji pátým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Často se na naší traderské kryptoměnové scéně setkáváme s různými typy analytiků a marketérů, kteří ukazují analýzy nebo nastavení mysli. Největším problémem je totiž průběh obchodu, kde trader ukazuje svoji sílu a musí porazit své démony, aby došel do daného profitu.

Práce analytika

Analytik je člověk, který má určitou dovednost analyzovat data a vyhodnocovat je. Takový člověk ovládá určitě vlastnosti jako systematiku, řádnost, vnímání skutečnosti nebo pečlivost. Na druhou stranu analytik nenese za svou analýzu žádnou zodpovědnost. Z vlastní zkušenosti vím, že analytika grafů se dá naučit v horizontu 3-6 měsíců intenzivní práce.

  1. Analytik různých scénářů

Tak zakreslím toho hodně, ať je to cool. Vlnka sem, vlnka tam. Takže buď to půjde nahoru sem do této zóny, když by to náhodou spadlo, tak to půjde ještě sem na support. Ten support udělám raději široký, kdyby náhodou. Super, takže jsem to zakreslil tak, že se vlastně nemůžu zmýlit. A pak přijde ta nejlepší věta. Vidíte, já to říkal.

2. Analytik indikátorů

Takže RSI překoupené, MACD už protíná klouzavý průměr ze shora. Dále na grafu EMA 120 protíná cenu ze shora. Fibonacci 61,8 % to ale ještě neprotnulo. Bollingerovo pásmo ještě není ze shora dotčené a indikace sentimentu spíše špatná. Devět z deseti supportů to zvládlo, price action se mi zatím nelíbí a objemy jsou malé. Ještě se musím podívat na orderflow a deltu, abych se mohl rozhodnout. Mám splněných 10 indikátorů a 5 indikátorů není splněných.

3. Filozofický analytik

Pojďme se dneska zadumat nad chováním Bitcoinu v pětiletém horizontu. V této době už budeme platit za drony Bitcoinem, takže má smysl ho podržet. Bitcoin již bude akceptovatelný všude a celý svět bude decentralizovaný. Cena Bitcoinu bude bez pochyby 1 000 000 USD nebo nula.

4. Analytik šachista

Připravil jsem si pro vás analýzu Stellaru, kde nejvíce se zaměříme na graf Bitcoinu a jeho dominanci. Když Bitcoin vystřelí o 300 USD nahoru a jeho dominance se nezmění a zároveň highcaps nevystřelí, tak na Stellaru vyděláme více než na pohybu Bitcoinu. Kdyby dominance vystřelila nahoru a highcaps vystřelí vzhůru, tak pravděpodobně budeme muset celou situaci znova přehodnotit a přepočítat.

5. Analytik s definovaným vstupem a výstupem

Na grafu XRP vidím krásnou rotaci a vypadá to, že se na grafu vytváří moje oblíbená formace, která má dané parametry RRR s pravděpodobností úspěchu. Na nižším časovém rámci máš vyznačený vstup s předem označenými výstupy. Máš zde i stoploss, což je situace, kde již analýza není platná.

Hodnocení práce analytika

Analýzy bodů 1-4 jsou určitě zajímavé a doplňují nadhled člověka, který se určitým způsobem rozhoduje se vstupem do obchodů. Tyto analýzy by měly být veřejné a zadarmo. Je naprostý nesmysl, aby si za ně klient platil. Neříkají vůbec nic výsledkově a jsou jednoduše zkreslitelné a nevyhodnotitelné.

Naopak analytik číslo 5 pracuje s jasně danými parametry. Díky tomu si můžeš prakticky u každé takové analýzy zkontrolovat, zda byla úspěšná, či nikoliv. Takový úspěšný analytik, který má například úspěšnost 65 % při RRR 1:2 je pro kapitálové společnosti ceněný zlatem.

  • Vyšší časový rámec jako hlavní background
  • Nižší časový rámec, kde časuje vstup do obchodu
  • Má definovaný vstup na hodnotě
  • Má definované výstupy včetně stoplossu
  • Kvalitně popisuje, proč vstupuje do obchodu

Přesně tyto parametry obsahují naše signály, kde si můžeš přesně vyhodnotit, jak jsme úspěšní ve své základní podobě signálu. Rovněž se můžeš podívat na naše výsledky za poslední dva týdny, kde každou naši analýzu vyfotíme jako důkaz.

Práce tradera

Jak jsme si již řekli nahoře, analytik určí bod A a bod B. To co se děje mezi nimi už je práce tradera. Trader je tu od toho, aby daný obchod uskutečnil a ochránil ho právě z bodu A do bodu B. Často analytik s traderem pracují v jednom týmu, kde analytik navrhne obchod a trader ho pak realizuje. Trader pracuje s úplně jinými vlastnostmi než analytik.

Trader s reportujícími výsledky

Pokud chce trader někoho učit, nebo prodává svoje služby, má povinnost ukazovat své reálné konzistentní výsledky. A to nejen v období, kdy se mu daří nebo výpisem kouskovaným. Měl by ukazovat postupné výsledky, aby si svou práci obhájil a ukázal kvalitu, pokud chce vědomosti tradera předávat dále. Pokud trader obchoduje s cizím kapitálem, pak je reporting naprostou samozřejmostí.

Trader, který obchoduje sám pro sebe

Takový člověk není veřejný, a pokud ukazuje veřejně své obchody, tak se často skrývá za fake profilem. On nemá zapotřebí být vidět a často vydělává peníze, které mu na živobytí patří. Takový člověk má jasně nastavená pravidla tradingu. Na druhou stranu trading je psychický teror a nejde ve své podobě dělat věčně. Trader pak hledá další možnosti příjmu, aby nemusel snášet psychický tlak tradingu. Tou možnosti jsou algoritmy nebo předávání znalostí.

Hledáš tradera s reálnými výsledky? Jsme tu pro tebe!

Naši signály kromě analýz mají i úspěšné tradery, kteří obchody skutečně obchodují a jsou s vámi při každém obchodu. U obchodů pak říkají, co se na trhu aktuálně děje a zda třeba přitahují svůj stoploss, nebo vystupují předčasně kvůli špatnému trhu. Společně s vámi řídí obchody. Naši tradeři dokonce řídí svůj alternativní fond a ukazují svoje reálné obchody, které si můžeš porovnat s těmi vlastními.

Využij naši 40% slevu na signály. Vzdělávej se a vydělávej s námi!

Co číst dále?

[Zprávy] BTC futures na ATH • LAMB na Bittrexu • Tezos jde do hardforku • a další novinky dne

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Nejlepší je filozoficky analytik ??.

Jen malá otázka k čemu mi je analýza grafu byť by byla na 100% když mi do toho vstoupí během10 dnů třeba Silné negativni vyjádření SEC k btc.
A ještě jedna věc na ceně BTC 3150tzn nejnižším bodě jsem jako jediný tady na kryptomagazínu zahlásil RSI na btc na hodnotě 28 . Což jsem měl z placeného kanálu. Nikdo o tom zde napsal. Jak je to možné? Tolik analytiku zde .
Mimo to jsem zde byl za RSI zesmešněn….i když jsem ho pátek zahlásil a od neděle btc rostlo .
Jde to asi i vyhledat .

Proto si myslím že správný obchodník má používat vše co jde a vybrat si od každého jen co mu vyhovuje . A pokud se mu informace navzájem bijí prostě jen hledá odpovědi. A pokud se někdo drží jen jednoho systému neuvědomuje si že jiný názor či obchodní taktika mu může pomoct ale spousta lidí je natolik zahleděna do svého systému že ani nechce rozumět jiným možnostem.
A v tom se liší profik od analytika je třeba si hlídat všechny neznámé ne jen jednu. Žádná taktika není špatná může být jen nedostačující.

Petr

U te druhé věty myšleno tak že na tuto možnost analytik neupozorní.

spot_img