TOP 5 článků za uplynulý týden + Tim Draper předpovídá, že BTC prolomí úroveň 250 000 $, kdy se tak stane?

5
(5)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Max Keiser ostře kritizuje Ripple a tvrdí, že SEC zabije všechny shitcoiny

Jeden z nejvýznamnějších zastánců Bitcoinu, Max Keiser, který se rovněž stal poradcem salvadorského prezidenta Nayiba Bukeleho, nedávno ve svém výstižném tweetu na Twitteru ostře zaútočil na kryptoměnu Ripple, token XRP a generálního ředitele společnosti Ripple Labs, Brada Garlinghouse. Podle Keiserových slov americká Komise pro cenné papíry (SEC) jednoho dne zničí všechny takzvané shitcoiny, a mezi nimi i Ripple. Své přesvědčení vyjádřil tím, že jediná kryptoměna, která má šanci přežít, je právě Bitcoin. Navíc ve svém tweetu prohlásil, že Brad Garlinghouse dlouho podporoval toto Ponziho schéma, kterého byl součástí Ripple.

Korelace bitcoinu s technologickými akciemi klesla na tříleté minimum

Během posledního cenového růstu Bitcoinu (BTC) v červnu se korelace této přední kryptoměny s technologickými akciemi dále rozcházela. To naznačuje, že kryptoaktiva si stále více určují svůj vlastní směr. Přesněji řečeno, korelace mezi BTC a předními americkými akciemi sledovanými burzovním indexem Nasdaq 100 se v červnu propadla na nejnižší úroveň za téměř tři roky. V současné době dosahuje korelace mezi oběma třídami aktiv v tomto měsíci pouhých 3 procent. Došlo k tomu poté, co Bitcoin (BTC) v tomto období silně překonal výkonnost Nasdaq 100. Konkrétně kryptoměna číslo jedna si v červnu připsala téměř 14 %, zatímco v širším technologickém indexu byly zaznamenány pouze 3% zisky.

Saylor vidí Bitcoin, v návaznosti na rostoucí dominanci, za 250 tisíc dolarů

Podíl Bitcoinu (BTC) na kryptoměnovém trhu činí v současné době 50,1 %. Po náročném roce 2022 tak v tom letošním vidíme 9% nárůst. Navzdory mnohým kritickým hlasům nám Bitcoin i nadále ukazuje svou pozici kryptoměnového krále. Michael Saylor ze společnosti MicroStrategy poznamenal, že trh s kryptoměnami by se po regulačním zásahu proti altcoinům mohl brzy stát dominantním a soustředěným trhem BTC. V nedávném rozhovoru pro agenturu Bloomberg uvedl, že věci by mohly hrát právě ve prospěch BTC. To by mělo vést k prudkému růstu ceny.

Slovensko mění daňový zákon – pro kryptoměny přináší výrazné zlepšení

Poslanci Národní rady Slovenské republiky odsouhlasili novelu zákona o dani z příjmů. Ta mimo jiné obsahuje snížení daňové zátěže pro dlouhodobé investory do virtuálních měn. Zároveň řeší i případ danění při využívání kryptoměn v každodenním životě. Nejedná se samozřejmě o změny pouze s ohledem na kryptoměny. Návrh má ulehčit investování a spoření běžným občanům v rámci dlouhodobého investičního spoření. Návrh již bere ohled i na připravované celoevropské důchodové spoření. Současný zákon o dani z příjmů z cenných papírů se podle navrhovatelů dostává do významného rozporu s cílem podpory dobrovolného spoření na důchod.

Restart FTX za dveřmi? Probíhají rozhovory se “zainteresovanými stranami”

Zkrachovalá kryptoměnová burza FTX je o krok blíže k obnovení činnosti jako zcela nová burza. Generální ředitel John Ray údajně otevřel dveře zájemcům o financování nového podniku. Podle zprávy, kterou 28. července zveřejnil The Wall Street Journal, se šéf restrukturalizace FTX John Ray nechal slyšet, že společnost “zahájila proces získávání zájemců o restart burzy FTX.com”. Zdroje obeznámené s touto záležitostí uvedly, že firma vede rozhovory s investory o financování potenciálního restartu. Mezi stranami, které projevily zájem o tento proces, je i společnost Figure, která se zabývá půjčkami na blockchainu.

Bonusová zpráva

Tim Draper předpovídá, že BTC prolomí úroveň 250 000 $, kdy se tak stane?

Miliardář a dlouholetý bitcoinový býk Tim Draper se omluvil svým followerů na Twitteru, že “byl trochu mimo” se svou předchozí předpovědí, že BTC v roce 2023 dosáhne 250 000 dolarů.

Vzhledem k tomu, že se Bitcoin obchoduje těsně nad 30 000 USD, Draper nyní prodlužuje časový rámec pro svůj cenový cíl. Podle miliardáře by Bitcoin mohl úroveň 250 000 USD překonat do roku 2025.

Začátkem letošního března Draper uvedl, že si je “téměř stoprocentně jistý”, že jeho předpověď, že král kryptoměn dosáhne oblasti 250 000 USD, se splní v příštích 18 měsících- Dodal, že investoři by se měli mít na pozoru před centralizovanými směnárenskými platformami.

Minulý měsíc se miliardář rovněž ohradil proti Garymu Genslerovi, předsedovi americké Komise pro cenné papíry (SEC), s tím, že jeho politika zaměřená proti kryptoměnám dusí inovace digitálních aktiv v USA.

Draper tehdy uvedl, že SEC by neměla mít žádný dohled nad odvětvím digitálních aktiv a že regulační prostředí v USA je matoucí a odrazující.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojda
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img