Saylor vidí Bitcoin, v návaznosti na rostoucí dominanci, za 250 tisíc dolarů

4.9
(11)

Podíl Bitcoinu (BTC) na kryptoměnovém trhu činí v současné době 50,1 %. Po náročném roce 2022 tak v tom letošním vidíme 9% nárůst. Navzdory mnohým kritickým hlasům nám Bitcoin i nadále ukazuje svou pozici kryptoměnového krále.

Jak to vidí Michael Saylor?

Michael Saylor ze společnosti MicroStrategy poznamenal, že trh s kryptoměnami by se po regulačním zásahu proti altcoinům mohl brzy stát dominantním a soustředěným trhem BTC. V nedávném rozhovoru pro agenturu Bloomberg uvedl, že věci by mohly hrát právě ve prospěch BTC. To by mělo vést k prudkému růstu ceny.

Názor SEC je, že krypto burzy by měly obchodovat a držet čisté digitální komodity, jako je Bitcoin. Celé odvětví je tak nějak předurčeno k racionalizaci až na část zaměřenou na Bitcoin s dalším možná půl tuctem až tuctem proof-of-work tokenů.

Ve svých argumentech vycházel z principu, který stojí za zásahem Komise pro cenné papíry (SEC) do tohoto odvětví. SEC naznačila, že mnohé kryptoměny jsou neregistrovanými cennými papíry. Její předseda, Gary Gensler, ovšem výslovně z této kategorie vyjmul Bitcoin. Minulý týden Komise uvalila na Coinbase žalobu, v níž tvrdí, že burza nabízí služby neregistrovaných cenných papírů, což pro investory představuje riziko.

Saylor k tomu uvedl, že úřady “nevidí legitimní cestu pro kryptoměny a nemají v lásce jak stablecoiny, tak kryptoměnové tokeny či deriváty na kryptoměnách založené”. Poznamenal, že BTC by tak mohl zažít desetinásobný nárůst své současné hodnoty. Dále dodal, že dominance BTC na trhu kryptoměn by se tak mohla zvýšit ze současných 48 procent na 80 %.

Kritické nesouhlasné názory z druhého spektra

Saylor určitě může mít mnoho důvodů pro svou předpověď ohledně dominance bitcoinu. Mnozí kryptoměnoví nadšenci a širší altcoinová komunita jej kritizují a někteří jeho názor označují za “necitlivý”. Kupříkladu Anthony Sassano, odborník na bezpečnost, vyjádřil svou nelibost nad tím, jak je Saylor šťastný, že vidí potíže altcoinů.

Je neuvěřitelně trapné vidět, kolik bitcoinerů, kteří se sami označují za “cypherpunkery”, naprosto slintá nad tím, že SEC jde po Coinbase.

Jiní, jako například manažeři společnosti MetaMask, uvedli, že celý krypto ekosystém má “multichainovou” budoucnost. Blockchainy slouží k různým účelům a pouze jedna dominantní mince tak nemusí splňovat četné případy použití.

Závěr

Je dosti obtížné předvídat, jakým směrem se tato situace vyvine. Na jednu stranu existují argumenty pro to, že se v určitém okamžiku jedna kryptoměna a její příslušný blockchain stanou převažujícími silami. Jedna měna by mohla nabídnout větší likviditu, stabilitu a přijetí na trzích, což by ji posunulo na vedoucí pozici.

Na druhou stranu je možné, že se kryptoměnový průmysl bude rozvíjet více směry. Existuje mnoho inovativních projektů a technologií, které se snaží přinést různé vylepšení a řešení v oblasti decentralizace, škálovatelnosti a soukromí. Tyto projekty mohou mít specifické využití a uplatnění, což by umožnilo existenci více mincí a blockchainů současně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Saylor vidí svý zlatý tele a Bahamský pláže.

Mirek

Ten toho už nakecal. Vždyť je horší než Jolanda.

spot_img