Restart FTX za dveřmi? Probíhají rozhovory se “zainteresovanými stranami”

5
(2)

Zkrachovalá kryptoměnová burza FTX je o krok blíže k obnovení činnosti jako zcela nová burza. Generální ředitel John Ray údajně otevřel dveře zájemcům o financování nového podniku.

Podle zprávy, kterou 28. července zveřejnil The Wall Street Journal, se šéf restrukturalizace FTX John Ray nechal slyšet, že společnost “zahájila proces získávání zájemců o restart burzy FTX.com”.

Chystá se restart zkrachovalé burzy FTX

Zdroje obeznámené s touto záležitostí uvedly, že firma vede rozhovory s investory o financování potenciálního restartu. Mezi stranami, které projevily zájem o tento proces, je i společnost Figure, která se zabývá půjčkami na blockchainu.

Potenciální zájemci mají údajně čas do konce týdne, aby podali Letters of Intent – dokument, který nastiňuje podmínky jejich účasti.

V rámci tohoto úsilí se zvažují různé vlastnické a řídicí struktury. Jednou z možností je společný podnik, který by zahrnoval odškodnění stávajících klientů postižených bankrotem FTX prostřednictvím podílů v nové organizaci. Kromě toho bude burza po obnovení činnosti nejspíše fungovat pod novou značkou, aby se zlepšila její pověst a znovu získala důvěru.

Celkově se zdá, že součansý ředitel a zbytek týmu FTX považují restart za nejlepší možný způsob, jak zajistit, aby věřitelé dosáhli co nejlepšího výsledku, pokud jde o vyplacení.

Právní tým FTX v dubnu uvedl, že očekává spuštění nové burzy někdy ve druhém čtvrtletí roku 2024.

Stále chybí asi 2 miliardy

Podle aktualizované zprávy o procesu vymáhání z 26. června má FTX ve svých účetních knihách stále téměř dvoumiliardovou díru. Úsilí o navrácení těchto chybějících prostředků je také komplikováno údajným zneužitím majetku zákazníků ze strany klíčového vedení FTX.

Daniel Friedberg, bývalý vedoucí pracovník FTX, který podle všeho vystupoval jako nejmenovaná strana v mnoha soudních řízeních, byl 27. června zažalován FTX za údajné vyplacení “peněz za mlčení” a také za schválení řady podvodných převodů a půjček.

Zpráva o chybějících finančních prostředcích rovněž podrobně popisuje řadu údajných investic do firem rizikového kapitálu. Jedná se kupříkladu o bahamské portfolio nemovitostí v hodnotě 243 milionů dolarů a další četné dary neziskovým organizacím.

Zakladatel společnosti FTX, Sam Bankman-Fried, je na základě vyšetřování Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) obviněn mimo jiné z podvodu s finančními prostředky, komoditního podvodu, praní špinavých peněz a úplatkářství.

Závěr

Co mnohé zajímá často nejvíce, je cena. Málokoho asi překvapí, že cena tokenu FTT, což je nativní token FTX, na zprávy reagovala velmi pozitivně. Za posledních 7 dní vyrostla o více než 75 procent.

Nutno ovšem jedním dechem dodat, že navzdory současné expanzi je token ještě pekelně daleko od svých maxim z října 2021. Tehdy se obchodoval za více než 69 USD.


Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img