Sam Bankman-Fried chce, aby soud zrušil většinu obvinění, která proti němu byla vznesena

3.7
(3)

Zhrzený zakladatel společnosti FTX, Sam Bankman-Fried, požádal newyorského federálního soudce, aby zrušil většinu trestních obvinění, která proti němu vznesla federální prokuratura.

V podání adresovanému federálnímu soudu v jižním obvodu New Yorku právníci Bankmana-Frieda argumentovali, že některá obvinění jsou příliš “zdramatizována”. Mění tak “občanskoprávní a regulační záležitosti ve federální trestné činy”.

Sam Bankman-Fried čelí obviněním

Bankman-Fried (SBF) byl celkem obviněn z osmi trestných činů, včetně podvodů s elektronickými penězi a spiknutí za účelem spáchání bankovního podvodu. Za tyto činy mu hrozí více než 100 let odnětí svobody.

V podání právníci požádali o zamítnutí obvinění ze spiknutí za účelem spáchání podvodu na zákaznících FTX, spiknutí za účelem spáchání podvodu na věřitelích společnosti Alameda Research a spiknutí za účelem spáchání bankovního podvodu. Argumentují tím, že státní zástupci “neuvedli trestný čin pro neuvedení platného majetkového práva”.

Dále požádali soud o zamítnutí obvinění ze spiknutí za účelem bankovního podvodu, nelicencované operace s převodem peněz, nezákonného politického příspěvku a úplatkářství.

Obvinění, která nezpochybnili, zahrnují spiknutí za účelem spáchání podvodu s komoditami, spiknutí za účelem spáchání podvodu s cennými papíry a spiknutí za účelem spáchání praní špinavých peněz.

Celkem tak tým obhájců usiluje o zrušení 10 ze 13 obvinění vznesených proti SBF. Právníci argumentují hlavně tím, že krach burzy FTX přišel v důsledku takzvané “kryptozimy”. Což je pojem, kdy se v roce 2022 ceny několika populárních kryptoměn hluboce propadly a některé skončily nadobro.

Jak šel čas s FTX?

FTX a skupina spřátelených kryptografických společností podaly v listopadu loňského roku návrh na vyhlášení bankrotu podle kapitoly 11.

Bankman-Fried byl později zatčen na Bahamách poté, co na něj americká prokuratura formálně podala trestní oznámení. Nakonec byl vydán do USA, kde byl po složení kauce ve výši 250 milionů dolarů u newyorského soudu propuštěn z vězení.

Podle Andyho Dietdericha, právníka společnosti FTX, se podařilo získat zpět více než 7,3 miliardy dolarů v hotovosti a likvidních kryptoaktiv. Oproti poslední zveřejněné zprávě vidíme nárůst o 800 milionů dolarů. FTX dokonce začíná uvažovat o restartu své činnosti.

Tato snaha dokonce vzbudila zájem společnosti Tribe Capital. Jde o firmu zabývající se venture kapitálovými investicemi. Ta se snaží vést kampaň na získání finančních prostředků pro novou platformu ve výši ve výši 250 milionů dolarů.

Závěr

V době psaní tohoto článku se FTT, nativní token FTX, obchoduje za 1,24 USD. Oproti historickému maximu 84 USD zaznamenanému v září 2021 tak jde o pokles o více než 97 %.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Já se asi po…eru jestli z toho vyvazne jen s podminkou 😀

spot_img