Korelace bitcoinu s technologickými akciemi klesla na tříleté minimum

5
(4)

Během posledního cenového růstu Bitcoinu (BTC) v červnu se korelace této přední kryptoměny s technologickými akciemi dále rozcházela. To naznačuje, že kryptoaktiva si stále více určují svůj vlastní směr.

Korelace mezi BTC a technologickými akciemi klesá

Přesněji řečeno, korelace mezi BTC a předními americkými akciemi sledovanými burzovním indexem Nasdaq 100 se v červnu propadla na nejnižší úroveň za téměř tři roky.

V současné době dosahuje korelace mezi oběma třídami aktiv v tomto měsíci pouhých 3 procent. Došlo k tomu poté, co Bitcoin (BTC) v tomto období silně překonal výkonnost Nasdaq 100. Konkrétně kryptoměna číslo jedna si v červnu připsala téměř 14 %, zatímco v širším technologickém indexu byly zaznamenány pouze 3% zisky.

Ve srovnání s rokem 2022 představuje tento pohyb prudký pokles korelace. Ta v loňském roce dosahovala v průměru 60 %.

Po poklesu pod 25 000 dolarů v polovině měsíce (v důsledku sílících regulačních zásahů v USA) se cena bitcoinu od 15. června prudce zotavila. V tento den podala společnost BlackRock (NYSE: BLK), největší firma zabývající se správou aktiv na světě, žádost o spuštění burzovně obchodovaného fondu (ETF) se spotovým bitcoinem.

Tento krok napodobilo několik dalších tradičních finančních společností, například Invesco, Valkyrie, WisdomTree a nejnověji HSBC. Tento vývoj vyvolal vlnu optimismu ohledně potenciálního institucionálního přijetí kryptoměn. To vedlo k tomu, že podruhé v roce 2023 se Bitcoin ocitl nad 30 000 USD.

Analýza ceny BTC

V době psaní článku se BTC obchodoval za 30 428 dolarů, což znamená za posledních 7 dní růst o více než 15 procent. Od začátku roku si pak Bitcoin připsal více než 83 %.

Závěr

V návaznosti na nejnovější rally významný odborník na kryptotrhy Michaël van de Poppe uvedl, že nejdůležitější věcí je, že se bitcoinu podařilo udržet nad 200týdenním exponenciálním klouzavým průměrem (EMA), což je pro BTC kritická zóna.

Kromě toho poukázal na to, že bývalá zóna odporu nyní pro kryptoměnu funguje jako support. Díky ní bychom mohli být svědky “další rallye k 38 tisícům dolarů.”

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img