Top 5 článků za uplynulý týden + Společnost Wyre dovoluje svým zákazníkům vybrat pouze 90 % prostředků

5
(2)

Obsah

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

2023: Litecoin na vzestupu?

Od svého uvedení na trh se Litecoin stal jednou z nejoblíbenějších kryptoměn a jeho hodnota od té doby výrazně vzrostla. Nyní se používá hlavně k rychlým online platbám a jeho obliba stále roste. Litecoin (LTC) zahájil rok 2023 velmi optimisticky, protože jeho cena je v současné době stanovena na 74,25 USD poté, co za posledních 24 hodin vzrostla o 7,05 %. Při svém současném tempu Litecoin snižuje ztráty nabyté v minulém týdnu, protože maloobchodní držitelé se rozhodli začít rok právě Litecoinem. Podle on-chain statistik Litecoinu je jeho růst poháněn intenzivní akumulací za posledních 24 hodin. Vzhledem k tomu, že objem obchodů stanovený na 458,3 milionu dolarů vzrostl o 16,29 %, existuje jasný důkaz, že na tuto probíhající akumulaci shodně tlačí maloobchodní (retail) obchodníci.

Kiyosaki: Kupuji Bitcoin, protože regulátoři půjdou tvrdě proti altcoinům

Americký podnikatel, investor a autor populární knihy Bohatý táta, chudý táta Robert Kiyosaki v nedávném příspěvku uvedl, proč kupuje bitcoin před altcoiny a na co by si měli dát investoři pozor. Americký investor a autor knihy Bohatý táta, chudý táta Robert Kiyosaki se ve svém nedávném příspěvku na sociální síti Twitter opět vyjádřil o největší kryptoměně světa. Kiyosaki také uvedl, proč dává přednost investici do bitcoinu místo altcoinů. Robert Kiyosaki věří, že regulátoři ve Spojených státech půjdou po nedávném bankrotu FTX tvrdě proti většině altcoinů. Pokud některé altcoiny budou klasifikovány jako cenné papíry, přísnějším regulacím se rozhodně nevyhnou.

Nejšílenější předpovědi ceny Bitcoinu pro rok 2023 – Co takhle 1400% rally?

Začátek nového roku sebou přinesl také různé předpovědi ceny Bitcoinu a kryptoměnového trhu napříč sociálními médii a hlavními mediálními platformami. Odborníci vášnivě diskutují o tom, zda budou cenovou akci v roce 2023 řídit býci, nebo medvědi. Jak všichni dobře víme, v loňském roce převzali vládu medvědi a poslali referenční kryptoměnu zpět na úroveň roku 2020. Podle webu CNBC čeká cenu bitcoinu extrémní změna trajektorie. Optimističtí odborníci, jako například známý býk BTC Tim Draper, věří, že kryptoměna se ze současných úrovní posune na mnohem vyšší hodnoty. Draper totiž stále věří, že referenční kryptoměna zažije 1400% rally. Získá zpět dříve ztracená území a do poloviny roku 2023 prorazí nad 250 000 dolarů. BTC býti věří, že makroekonomické podmínky budou tlačit na další přijetí kryptoměn, což vytlačí cenu mnohem výše.

Ethereum zaznamenalo v roce 2022 o 338 % více transakcí než Bitcoin

Transakce s Ethereem předstihly v roce 2022, s více než 400 miliony obchodů, BTC transakce více než čtyřnásobně. BTC se podle očekávání dostal na první místo v žebříčcích vyhledávání a Ethereum zakončilo rok z tohoto úhlu pohledu na čtvrtém místě za Shiba Inu a DOGE. Podle údajů společností Ycharts a Nasdaq ETH blockchain v loňském roce s velkým náskokem (pokud jde o objemy transakcí) trumfnul ten bitcoinový. Ethereum zaznamenalo o 338 % více transakcí než Bitcoin. Řečí čísel se jejich počet vyšplhal na 405 milionů, zatímco u BTC se bavíme o 93,1 milionů transakcí. V průměru ETH zaznamenalo 1,1 milionu transakcí denně, zatímco BTC 255 000. Navíc tato čísla nezahrnují transakce na 2. vrstvě, která by ten rozdíl ještě zvýraznily.

Coinbase zaplatí pokutu 50 milionů dolarů za laxní opatření proti praní špinavých peněz

Americká kryptoměnová burza a směnárna Coinbase se dohodla s New York Department of Financial Services (NYDFS) na pokutě a zlepšení opatření proti praní peněz. Coinbase zaplatí pokutu ve výši 50 milionů dolarů. Důvodem je obvinění finančního regulátora z toho, že kryptoburza umožnila zločincům používat její platformu pro praní špinavých peněz. Společnost musí splňovat stejný standard, jako americké banky. Vyšetřování NYDFS probíhá minimálně od roku 2021, přičemž díry v mechanismu dodržování předpisů Coinbase měly být zpětně odhaleny ještě dřív. Finanční regulátor podle zprávy New York Times zjistil problémy s kontrolami proti praní špinavých peněz datovanými až do roku 2018.

Bonusová zpráva

Společnost Wyre dovoluje svým zákazníkům vybrat pouze 90 % prostředků

Poskytovatel kryptografických plateb Wyre oznámil změnu pravidel, která omezí zákazníky. Ti si budou moci maximálně vybrat 90 % prostředků aktuálně uložených na každém účtu.


Měníme naše zásady pro výběr peněz. Zákazníci sice budou moci i nadále vybírat své prostředky, ale v tuto chvíli omezujeme výběry na maximálně 90 % prostředků, které jsou aktuálně na každém zákaznickém účtu, s ohledem na aktuální denní limity

Toto nové pravidlo se vztahuje na všechny zákazníky využívající její služby a znamená, že všechny žádosti o výběr přesahující tento limit budou zamítnuty. Společnost Wyre uvedla, že snížením částky, kterou mohou zákazníci vybrat, bude firma lépe připravena na případné finanční bouře, které ji čekají. Společnost dále uvádí, že nový limit pro výběr “jí umožní orientovat se v současném tržním prostředí”. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img