TOP 5 článků za uplynulý týden + Sberbank spustí obchodování s kryptoaktivy již tento měsíc

5
(5)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

VanEck předpovídá, že Ethereum dosáhne do roku 2030 11 800 USD

Nedávný hard fork Etherea, který umožňuje uživatelům vybrat stakované mince, je podle VanEcka, amerického správce aktiv, připraven postavit kryptoměnu jako impozantního soupeře proti ETF. Spolu s očekáváním, že ETH bude tvořit 70 % protokolů inteligentních smluv, by druhá největší kryptoměna na světě mohla v roce 2030 dosáhnout 11 800 dolarů, uvedl VanEck ve své nedávno vydané zprávě o předpovědi ceny Etherea. Pokud by se VanEckovy projekce naplnily, znamená to, že Ethereum by do roku 2030 zaznamenalo nárůst ceny o 531 % ze současných úrovní. Kromě toho VanEck uvádí, že příjmy sítě ETH vzrostou z roční míry 2,6 miliardy dolarů až na 51 miliard dolarů do roku 2030.

SEC žaluje Binance – Bitcoin a BNB prudce klesají

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zažalovala největší kryptoměnovou burzu Binance a jejího generálního ředitele Changpeng „CZ“ Zhao za to, že nedokázali omezit vstup amerických zákazníků na platformu. Také uvedli investory v omyl ohledně svých kontrol dozoru nad trhem a provozovali neregistrovanou burzu cenných papírů. Binance se k nařčení samozřejmě okamžitě vyjádřila. Deklarují svou součinnost již od prvních okamžiků, ochotu jednat a hledat konstruktivní řešení. Podle jejich prohlášení měli zaměstnanci komise dostatek času a informací pro seriózní jednání. Místo toho SEC reaguje jednostranně a chce vést soudní spory. Rozhodně se hodlají bránit.

Případ Ripple: Advokát XRP odhaduje vítězství SEC na “méně než 3 %”

V probíhající právní bitvě mezi společností Ripple a Komisí pro cenné papíry Spojených států (SEC) vyjádřil renomovaný právník a zakladatel CryptoLaw John Deaton svou důvěru v šance společnosti Ripple na vítězství. S blížícím se závěrem soudního sporu Deaton odhadl šance SEC na dosažení jednoznačné výhry soudního sporu na méně než 3 %. Kromě toho přisoudil 50% pravděpodobnost tomu, že Ripple uspěje prostřednictvím rozsudku tzv. “splitting the baby” rozsudku. Termín “splitting the baby” se vztahuje k tomu, že soudkyně Torresová by případně rozhodla, že XRP byla před rokem 2018 nabízena jako neregistrovaný cenný papír.

Atomic Wallet hacknuta – uživatelé hlásí ztrátu veškerých tokenů

Podle zatím dostupných informací se zdá, že došlo k hacku decentralizované peněženky Atomic Wallet. Hack se pravděpodobně týká asi 1 % aktivních uživatelů. To může být slušná suma, vezmeme-li v potaz že Atomic Wallet má více než 5 milionů uživatelů. Atomic Wallet na svém twitterovém účtu v sobotu potvrdili informace o možném napadení. Všichni napadení mají kontaktovat podporu a jejich případ přidají do probíhajícího vyšetřování. K vyšetřování přizvali i známého detektiva ZachBTX. Ten pomáhá se sledování ukradených prostředků a spolupracuje s napadenými. Atomic Wallet jsou v kontaktu i s největšími burzami a snaží se ukradené prostředky zablokovat.

Binance.US zastavuje všechny vklady v USD – ceny kryptoměn padají

Tento týden se nese ve světle špatných zpráv pro kryptoměnový trh. Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v pondělí začala obviňovat kryptoburzy z nezákonného obchodování s cennými papíry. Včera k tomu přišla další zpráva. Binance.US končí s možností vkladů USD a změní se na pouze kryptoměnovou burzu. Podle oznámení začala používat SEC extrémně agresivní a zastrašující taktiky v kampani proti americkému digitálnímu průmyslu. Kromě veřejných žalob proti Binance.US a Coinbase se jedná i o výzvy obchodním partnerům těchto burz. Vypadá to tedy, že Binace.US přichází o spolupracující banky a důležitou funkci v podobě fiat on/off rampy.

Bonusová zpráva

Ruský bankovní gigant Sberbank spustí obchodování s kryptoaktivy již tento měsíc

Podle zveřejněné tiskové zprávy začne banka již tento měsíc poskytovat svým klientům služby v oblasti kryptoaktiv.

Místopředseda představenstva Sberbank Anatolij Popov uvedl, že banka je připravena spustit služby související s kryptoměnami. Zákazníci tak budou moci nakupovat, prodávat a obchodovat s digitálním zbožím.

Sberbank je druhou největší finanční institucí v Evropě. Její zástupci doufali, že spustí vlastní DeFi platformu kompatibilní s Ethereem v dubnu, ale nakonec byli nuceni její debut odsunout na červen.

Sberbank se pokusila získat od ruské vlády zelenou pro vydání svého stablecoinu již v roce 2021. Toto povolení získala až o rok pozdějí. Kromě státní Sberbank má povolení vydávat kryptoměny i ruská soukromá banka Alfa Bank

Pro Sberbank a její zákazníky nastává vzrušující doba, neboť vstupuje do obchodování s digitálními měnami. Sberbank se jednoznačně hlásí k budoucnosti digitálních měn a v Rusku udává v této oblasti směr. Banka i nadále pokračuje v inovacích a přizpůsobuje se neustále se vyvíjejícímu finančnímu prostředí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img