Atomic Wallet hacknuta – uživatelé hlásí ztrátu veškerých tokenů

4.9
(7)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Podle zatím dostupných informací se zdá, že došlo k hacku decentralizované peněženky Atomic Wallet. Hack se pravděpodobně týká asi 1 % aktivních uživatelů. To může být slušná suma, vezmeme-li v potaz že Atomic Wallet má více než 5 milionů uživatelů.

Atomic Wallet hacknuta

Atomic Wallet na svém twitterovém účtu v sobotu potvrdili informace o možném napadení. Všichni napadení mají kontaktovat podporu a jejich případ přidají do probíhajícího vyšetřování. K vyšetřování přizvali i známého detektiva ZachBTX. Ten pomáhá se sledování ukradených prostředků a spolupracuje s napadenými. Atomic Wallet jsou v kontaktu i s největšími burzami a snaží se ukradené prostředky zablokovat.

Průměrná velikost hacků klesá

Podle Chainanalysis kryptohackeři v loňském roce ukradli odhadem aktiva asi za 3,8 miliardy USD. Další analýza od TRM Labs zmiňuje, že za první čtvrtletí roku 2023 došlo ke srovnatelnému počtu hacků, ale jejich průměrná velikost se snížila na 10,5 milionu USD.

Za loňské první čtvrtletí byla průměrná velikost téměř 30 milionů USD. TRM Labs ale varuje, že to může změnit pár větších rozsáhlých útoků. Klesající průměr totiž není dlouhodobých trendem.

Závěr

Pravděpodobnost, že se odcizené prostředky majitelům vrátí je velmi malá. Atomic Wallet je typ peněženky bez úschovy. Za bezpečnost seed fráze a soukromých klíčů tedy plně zodpovídá uživatel. Je tedy i možné, že si všichni postižení nainstalovali nějakou další aplikaci, která hack provedla, nebo prostě neopatrně klikli na připravenou past. Pro větší prostředky je rozhodně lepší si pořídit hardwarovou peněženku a aktuálně nevyužívané prostředky si do ní ukládat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jaromír Heimlich

Pro bezpečnost stačí nebýt mongol po lobotomii…

Rakeťák

Mně na tom nejvíc vadí jak tu každej cpe ten trezor. Měli by taky udělat nějakou recenzi na softwarový peněženky a popsat jejich výhody už jenom protože krypto to je něco na co si nesáhnu a paradoxně trezor je hmotná peněženka na nehmotnou věc.

Rakeťák

No super. To mi v záplavě těch informací uteklo. Určitě si to přečtu.

Jiri

Jak může předpovídat, když jsou data jen do roku 2021 ?! 😅

Miloš

Dobrý den , mám Atomic Wallet a připsanou větší častku v DAI token. Našel by se někdo , kdo by poradil co by se s tím dalo dělat ? Odměna jistá . Miloš

DAI-BSC
spot_img