Binance.US zastavuje všechny vklady v USD – ceny kryptoměn padají

4.8
(11)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden se nese ve světle špatných zpráv pro kryptoměnový trh. Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v pondělí začala obviňovat kryptoburzy z nezákonného obchodování s cennými papíry. Včera k tomu přišla další zpráva. Binance.US končí s možností vkladů USD a změní se na pouze kryptoměnovou burzu.

Podle oznámení začala používat SEC extrémně agresivní a zastrašující taktiky v kampani proti americkému digitálnímu průmyslu. Kromě veřejných žalob proti Binance.US a Coinbase se jedná i o výzvy obchodním partnerům těchto burz. Vypadá to tedy, že Binace.US přichází o spolupracující banky a důležitou funkci v podobě fiat on/off rampy.

S okamžitou platností tedy zrušili vklady USD. Výběry ukončí k 13. červnu a veškeré zůstatky budou k 15. červnu převedeny na stablecoiny. Příští týden začnou s ukončováním všech párů napojených přímo na USD (např. BTC-USD). Samozřejmě páry se stablecoiny zůstanou i nadále podporovány (např. BTC-USDT).

Závěr

Sama burza věří, že transformace pouze na kryptoměnovou burzu je pouze dočasná a že se jim znovu podaří najít bankovního partnera pro zajištění služeb. Služby kolem kryptoměn zůstávají nadále plně podporované. Včetně stakingu. Nicméně cena bitcoinu i dalších kryptoměn dnes reagovala prudkým poklesem. Cena bitcoinu si odepsala 3 % během hodiny.

To může být způsobeno například silným tlakem na výběry. Uvidíme, zda Binance.US takový run na burzu ustojí. Podle oznámení, jsou všechna aktiva v bezpečí a rezervy jsou 1:1. Celá akce se samozřejmě týká pouze Binance.US. Ve zbytku světa jsou funkce spojené s fiat měnami nadále zachované.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
56 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Tak, pánové a dámy, přiznejte se, kdo z vás od rána chytá padající nože?😃

Jack

Ja🤣

Vojtech

I já. Í Á😃😂

Jan H.

Taky taky. Jen jsem se trosku poflakoval v diablu 4 a armadnim muzeu, tak jsem nemel cas na dokupovani 😀

Vojtech

Ano, mně to “ukazuje” přinejmenším někam do pásma cca 25200-25300. Ale slušelo by se ten support otestovat hlouběji. Hádám, že přinejmenším do zítra odpoledne by měl vydržet 😃

Petr

Miloš
Hodnocení článku :
     

Jo btc se drží dobře tam to má budoucnost ,vše ostatní je příliš velké riziko, kolik lidí na světě teď těžce krvácí kúli altúm.

Matěj

tak nejsou alty, jako alty. u spousty z nich je to krvácení, u dalších příležitost 🙂

Petr Hejlek

Podle mě jen dočasně a zrovna třeba do BNB bych další prostředky nalil, mít je teď volné 😉 A stejně tak do ETH, pokud by došlo k dalšímu poklesu…

Vojtech

Ano, i já, Í Á🤦 Dneška tedy využívám k ředění průměrných nákupek. S vědomím, že to nemusí vyjít a třeba časem půjdou i k nule. V mém případě je to pouze ADA a NEAR. Plus XRP a DOT, ale na těch jsem kolem break even, u xrp dokonce stále v plusu. U btc mi to nedá, pořád tvrdohlavě sedím kus pod tím úterním low, kdy 25.350 neberu jako otestování supportu.

Luigi

Ptam se. Ma jeste ADA budoucnost?

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

A mělo ji někdy? 😀

Fantom

Ptá se fanoušek LTC a BCH? 😀

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Mnohoužívaný Litecoin se nám pomalu pomaličku vrací do TOP10 a Bitcoin Cash je koneckonců svého druhu taky Bitcoin 😀 .

Poslední editace 1 rok před přes Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again
an onym

Ano, mělo. u bch a ltc si nejsem jistý. Je snad nějaká funkce, co tyhle 2 mají a Ada nemá? v obráceném gardu by se toho našlo docela dost.

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

A jsou peníze primárně o funkcích? 😉

Fantom

Krypto může nabídnout víc než jen peníze ve smyslu převodu hodnoty. Smartplatformy mají ohromný potenciál v mnoha ohledech včetně alternativního finančnictví.
Ohledně plateb je dle mého názoru nejlepší XMR – poráží BTC i vaše oblíbené BCH a LTC.
Z mého pohledu je sice na placení BCH i LTC lepší než BTC, ale nakonec oba čeká stejný problém jako bitcoin – security budget/ztráta incentivy těžařů. Tohle XMR nehrozí.
Ale je pravda, že BCH (a možná i LTC) by mohl tento problém vyřešit, protože jejich komunita není tak rigidní jako u BTC a mohli by být přístupní k provedení nutných změn v kódu … .

Petr Hejlek

Jsem v něm “namočený” celkem dost, takže se snažím věřit 😉 Nicméně vývoj jeho ceny za poslední cca rok mě zrovna optimismem nenaplňuje…

Fantom

Cena není až tak důležitá.

Kenny

Otazkou je zda ADA prekona sve ATH pak v bullrunu 🙂

an onym

Otázka to určitě je, ale není důležitá. Přiznávám, že je to už trochu na hraně, ale Cardano může běžet i při současných cenách. Cokoliv nad 0.5usd je úplná pohoda.

Poslední editace 1 rok před přes an onym
Fantom

Proč je současná cena na hraně? Očekávám pokles až do pásma 0.15 – 0.17 USD. A nemyslím si že by to měl být zásadní problém. Pokud ano, proč?
Očekávám cenový pokles celého krypta. Prostě špatné makro.

Poslední editace 1 rok před přes Fantom
an onym

K běhu sítě potřebujete validátory ( pooly kam delegujee sva Ada) a provoz uzlu taky něco stojí. Na současné ceně a při dnes běžných poplatcích 340 ada + 0-1% je to u menších poolů pro provozovatele šul nul.

Poslední editace 1 rok před přes an onym
Fantom

Aha, díky za info. Já jen že před pár lety byla cena i pod 0.1 USD a blockchain fungoval. Uvidíme jak to půjde dál, každopádně očekávám pokles celého krypta. Prostě makro a pročištění trhu.

an onym

Ano, ale to bylo v době, kdy ještě v síti většinu poolů provozovalo IOG( firma, co cardano vyvíjí) a nebrali si odměny a taky funkčnost sítě byla nižší ( žádné tokeny, smart kontrakty, …) a tak mohl pool běžet i na Raspberry Pi. Dnes už je to jinde.

Jack

A u ktereho coinu te za posledni rok naplnuje?😃

Petr Hejlek

Míříš dobře 🙂 V tomto kontextu mě vyloženě nenaplňuje nikde 🙈 Ale třeba na ETH, BNB, MATIC, jsem i po tomto poklesu stále v plusu, u ETH celkem výrazném, u těch dalších je to pár procent. ADA jsem kupoval s tím, že i v takovýchto situacích bude “držet” a v horizontu do řekněme 4Q2026 překoná své ATH… No, teď bych za to ruku do ohně nedal 😁

Jack

Ja porad ano. Dokonce si myslim, ze to ATH prijde driv nez na konci roku 2026z😉

Petr Hejlek

Tak si držme palce 😉

Dorado

Nechapem ako si prisiel k 4Q2026? nove ATH BTC vychadza na rok 2025, takze v 2026 uz bude pravdepodobne uz bear market 😉

Petr Hejlek

Ohledně BTC jsem se nevyjadřoval, ani jsem nepsal, že se ve 4Q2026 něco stane… Psal jsem pouze svůj názor k ADA a časově jsem ohraničil horizont, ve kterém si myslím, že se to stane. A píšu “do”, tedy kdykoliv předtím… Vzhledem k aktuální makroekonomické i politické situaci mi jakékoliv přesnější cílení (třeba na konkrétní kvartály) nedává smysl, protože si myslím, že by to bylo čiré věštění. Jiné názory ale samozřejmě vítám 😉 Zde jsem pouze prezentoval ten svůj… PS: Pokud bych měl odhadnout, kdy se coiny, které neskončí v propadlišti dějin, dostanou na nová ATH, tipoval bych 2H2025, ale je to pouze tip, co se mě osobně zdá nejpravděpodobnější a rozhodně bych za to nedal ruku do ohně 😉 Tomu, že tato ATH nastanou nejpozději do 4Q2026, už naopak věřím celkem dost…

Jack

Urcite ma – fundament se nijak nezmenil, vsechno je jen SEC – a na tenhle vyprodej jsem cekal od Silvestra, kdy jsem to prosvihl, takze uz od rana opakovane prikupuju a doufam, ze to nepujde jeste niz, protoze uz bych musel sahat do uspor.😃😃😃

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Místní Inženýr očekává 12k, taky se na ně těším 😀 .

Poslední editace 1 rok před přes Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again
Petr Hejlek

To bych snad i dokoupil 😁

bkf1

Ohledně ADA – v dobách covidonesmyslu, kdy se naprosto všichni (a oprávněně) drželi za palice, tak co dělali vývojáři Cardana? Makali. Jsou to neskuteční dříči, to samo o sobě věští velmi slibnou budoucnost tomuto coinu, ale jak víme, potenciál (i obrovský) automaticky neznamená úspěch. Každopádně je NUTNÉ připomenout (a pravidelně připomínat), co tu nakousl kolega diskuzník Jack resp. nezapomínat, v jakém ekonomickém srabu je teď naše planeta (a asi ještě dlouho bude) a to se samozřejmě netýká jen krypta, ale globální ekonomiky tzn. je úplně jedno, do čeho kdo investoval (akcie, podílovky, drahé kovy… káva 😀), všichni teď krvácí i když technicky investovali dobře. Takže klid, žádnou paniku, ona ta globální ekonomika (resp. “síť ekonomik”) má “samouzdravovací” schopnosti a dřív nebo později se posbírá a to i z takových h0ven.

PS: Jsem rád, že SEC chce celému světu ukázat, jací jsou nedospělí ubožáci a jak se trapně snaží “střílet” do této novoty “municí”, která je ekvivalentem k balónkům naplněným vodou a to jen proto, protože se jim prostě nelíbí. Ubohý neprofesionální amatérský přístup, který by zasloužil rozpustit komplet celé osazenstvo a znovu sestavit, ale tentokrát z dospělých lidí.

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Kenny

Treba jen Gary Gansler chtěl přikoupit nejaky alty ve sleve 😀

Vojtech

Tu na minizprávách běží info, že Coinbase podala žalobu na Genslera – prý se nějak domákli, že před tím pondělním spuštěním kanonády SEC vs. top burzy & top akty (mimo eth) prý otevřel short na btc za 2,5mio$. Zatím jsem neověřoval, resp. na cnbc nic a zahraniční kryptoweby jsem ještě nepřihlížel. Jestli je na tom ale zrnko pravdy, tak je to opravdu vůl a tohle ho skoro jistě spláchne do pr…opadliště dějin.

Kenny

Vubec by me neprekvapilo ze by neco takoveho udelal. To je totiz typicke pro moci-pany. Neco kritizovat/žalovat/trestat a pak to sam delat. Jinymi slovy “kázat vodu a sám pít víno”. Pokud to opravdu udelal a udělal to tak amatersky ze to provedl na uctu vedenem na jeho jmeno, tak je to fakt blb a necht si to tuplem vyzere az do dna.

Jan H.

To se mi nejak nezda. Mame zdroj?

Jan H.

To je zmetek to neni mozny

Jack

Díky, moc pěkně napsáno. 🙂 Přesně, krvácí všichni, i ta AI bublina dříve či později splaskne a pak budou krvácet i akcionáři nVidie. Čím více téhle nabubřelé arogance ze strany SEC a dalších regulátorů, tím víc “bright future” pro nás. 😀 A přesně jak píše Kenny, nakoupíme ve slevě. Lepší kupovat krev než pak stíhat FOMO…

bkf1

Ohledně krizí obecně úplně stačí si uvědomovat, že vše funguje systémem “nahoru, dolů” a že je to tak správně – jak u EKG – rovná čára je smrt. A v investování tuplem platí, že krize = příležitost (aneb “nákupy ve slevě”… i bez věrnostní kartičky 😀).

Jan H.

Ja to hold risknu. Delam nakupy.

an onym

Samozřejmě, že má. Stejně jako před týdnem či před měsícem. Vývoj probíhá, cíle jsou jasně definované a pracuje se na jejich splnění. Proč se ptáte zrovna dnes, změnilo se něco? Myslím, že ne. SEC je jen šum.

Fantom

Tak se nám tady diskuse docela rozproudila. A předtím to byla taková nuda 🙂
Přitom ten pohyb nyní nebyl nijak zásadní, jen takové zhoupnutí a už je tu cítit závan paniky, pravda také trochu smíšen se vzrušením z levnějších nákupů.
Co ale bude psát většina diskutérů když BTC půjde otestovat oněch 20k a potom třeba ještě víc dolů? A když alty ztratí dalších 50% hodnoty? Panika může postupovat ve vlnách, můžou přijít další “bomby”. Třeba přímý útok na Binance, Tether, rozhodnutí SEC x Ripple nemusí být pozitivní (já očekávám nějakou formu remízy – pokuta/finanční vyrovnání), atd.
Krach na klasických burzách stále nepřichází, přitom by se asi těžko mohl někdo divit.
Očekávám že konec této kryptozimy je ještě hodně daleko, možná až v nedohlednu.
S blížícím se halvingem se situace může paradoxně ještě více zhoršit.
Přitom se zdá, že se blíží doba výhodných nákupů. Ale stejně si myslím že není nutné extra spěchat. Ceny můžou jít ještě mnohem níž.

Jack

Jako vždy Fantome, obdivuji tvůj stoický klid. Já už tedy spěchám, protože léto za dveřmi a člověk do toho nechce pořád čumět, že… sice je to proti poučce “sell in May, go away.” Ale zatím se mi vždy spíše osvědčilo být v létě v trhu, než stát mimo – pravda, nebyla recese…

Vojtech

Ale prosím tě, Fantome, zhoupnutí? Těch 31 altů z nového blacklistu SEC dostalo v průměru na prdel -20% a víc z ceny za 2 hodiny prodejního tlaku, to přeci není málo. Americkými Pepíky tolik zbožňované ADA dokonce 25% dolů. A ano, taky to mám za rozjezd a spíš sázím na to, že už 2 měsíce tolik skloňovaný support na 25k rupne a půjdeme brzy k 20k. Když ne brzy, tak později. A ano, možná i níž. Proto mám další nákupky na 20, 16 i 12k. A jsem odhodlán nakupovat i níž. Hodně dlouhá spodní trendovka mi ukazuje až na 7,5k – proč ne, aspoň briefně bychom se tam dostat mohli, jen bych se už divil, kdybychom tam uzavřeli týden, to už bych i já začal být trochu nervózní. Ale i když jsem nachystaný i na takovýto “hell”, rád využiji volatility, kterou dnešek nabídnul. Ředím. A zjevně neředím sám, i když třeba tu někteří diskutující nakupovali na short term trade, nevím. Minimálně část svých dnešních nákupů jsem i já připraven v případě hypu hore zase odprodat v režimu short term až swingu. Ale pravda, zaznělo tu i něco jako buying the dip s přáním, aby to nešlo už o moc níž, bo by pak už nezbývalo na dokup. Chápu-li správně, že před takovýmto přístupem tu zdviháš varovný prst, pak se rovněž přidávám. Poněvadž si stále myslím, že v tomto cyklu ještě stále nedošlo na kapitulaci. Dnešní ředící nákupy jsou tak pro mě především opatřením proti možnosti, že se ve svém odhadu mýlím … a co si budem, mýlit se můžeme vždy 🙂

Poslední editace 1 rok před přes Vojtech
Jack

Ja vubec nerozporuji pripadny dalsi propad, ,,sahani do uspor” bylo samozrejme mysleno jako nadsazka, resp. zdurazneni, ze aktualni situace k prikupum proste vylozene vybizi. 🙂 Mam rozum a neinvestuji vic, nez muzu ztratit. Pokud to pujde nahoru, cast z toho zase vytahnu. Pokud to pujde dolu, pak proste hodl…

Vojtech

Aha, jasně. Pochopil jsem to doslovně a ještě si k tomu trochu přidal 😃 Díky za uvedení na pravou míru.

Kenny

Podle dílčích vysledku je krajne nepravděpodobné ze by SEC proti XRP nejak vyrazne uspel, spise opak je o dost pravděpodobnější. Zrejme tam bude nějaké dělení vitezstvi/prohry na obe strany, ale vetsi cast toho kolace vitezstvi bude brat XRP (s velmi vysokou psti). Cekat na to ze bude kapitulace, se nemusi vubec vyplatit, viz nedavny propad BTC z prvniho ATH na cca 28k kdy tady spousta lidi mela temer jasno v tom ze to sleze jeste nize, nic takoveho se nestalo, ba naopak BTC udelal nove ATH. Takze za me je dobre neco nakoupit klidne i ted, pokud tak clovek neudelal kdyz byl BTC pod 20k. A mit jeste rezervu na další nakupy podle nasledneho vyvoje.

Miloš

Zajimalo by mě ,kdo drží bitcoin ,aby nepropadl pod tu současnou sr uroven, to že pujde na 12000 třeba je podle mě velmi nepravděpodobné,ale to že spoustu altcoinu pujde k nule je skoro jisté..

Jan H.

Jak pisete s temi alty… jojo drtiva vetsina je gambl, osobni zkusenost s jednim jsem udelal 300 procent a u druheho jsem to zase vsechno nechal…

spot_img