Případ Ripple: Advokát XRP odhaduje vítězství SEC na “méně než 3 %”

5
(7)

V probíhající právní bitvě mezi společností Ripple a Komisí pro cenné papíry Spojených států (SEC) vyjádřil renomovaný právník a zakladatel CryptoLaw John Deaton svou důvěru v šance společnosti Ripple na vítězství. S blížícím se závěrem soudního sporu Deaton odhadl šance SEC na dosažení jednoznačné výhry soudního sporu na méně než 3 %.

Kromě toho přisoudil 50% pravděpodobnost tomu, že Ripple uspěje prostřednictvím rozsudku tzv. “splitting the baby” rozsudku.

Splitting the Baby – decentralizací směrem od cenných papírů

Termín “splitting the baby” se vztahuje k tomu, že soudkyně Torresová by případně rozhodla, že XRP byla před rokem 2018 nabízena jako neregistrovaný cenný papír. Nedávný posun v případu, kterého se týkají například Hinmanovy dokumenty (které odkazují na projev bývalého ředitele SEC Williama Hinmana z roku 2018), však naznačuje, že kryptoměny mohou po dosažení dostatečné úrovně decentralizace legislativně jakoby “přejít” z cenných papírů na komodity.

Zatímco generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse a další vedoucí pracovníci již dlouho očekávali vyřešení žaloby, Deaton zdůraznil, že soudkyně Torresová pravděpodobně dospěje ke konečnému rozhodnutí před 30. zářím tohoto roku.

Deaton rovněž upozornil na takzvaný “six-month list”, tedy seznam nevyřízených rozsudků, který musí okresní soudci předkládat Kongresu. Tyto seznamy jsou zveřejňovány poslední den v březnu a v září a odkrývají případná delší zpoždění. Je pozoruhodné, že soudkyně Torresová se na tomto seznamu nikdy neobjevila, což naznačuje její odhodlání efektivně vyřizovat jednotlivé případy.

Kromě toho se Deaton podělil po příznivém rozsudku o své předpovědi týkající se ceny XRP, native tokenu společnosti Ripple. Naznačil přitom, že se mu zdá rozumné rozpětí mezi 2 a 10 dolary.

Možná budoucnost Ripplu

S výhledem do budoucna Deaton vyzval komunitu Ripplu, aby pozorně sledovala 13. červen, neboť odtajnění Hinmanových dokumentů by mohlo mít na případ významný dopad. Rovněž se objevily zvěsti o možném vstupu společnosti Ripple na burzu prostřednictvím initial public offering (IPO) poté, co bude soudní proces ukončen.

Vzhledem k Deatonově neochvějné důvěře v šance společnosti Ripple a blížícímu se rozhodnutí soudkyně Torresové má výsledek soudního sporu Ripple-SEC významné důsledky pro celé odvětví kryptoměn.

Podle tweetu novinářky Eleanor Terrettové z Fox Business z 2. června uspořádala společnost Ripple “road show”, kde se setkala s investory, aby získala jejich zájem o initial public offering.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img