Saylor z MicroStrategy: XRP je cenný papír, jediná kryptokomodita je Bitcoin

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Michael Saylor opět rozvířil kryptoměnové vody. V podcastu PBD prohlásil, že XRP je cenný papír, a tudíž tato kryptoměna spadá pod jurisdikci americké Komise pro cenné papíry.

Poté, co byl dotázán na názor ohledně kryptoměny XRP, prohlásil:

XRP je neregistrovaný cenný papír. Je to zcela zřejmé. Je tu nějaká společnost. Ta společnost jich spoustu vlastní a prodává je široké veřejnosti. Nikdy je ale nezveřejnila, nejsou tam žádné zveřejněné informace. Takže stanovisko SEC je, že prodáváte neregistrovaný cenný papír.

Saylor dále argumentoval, že kromě bitcoinu, který nemá známého tvůrce, všechny ostatní kryptoměny splňují definici investiční smlouvy. Podle amerického zákona o cenných papírech je investiční smlouva popsána jako investice peněz do společného podniku spoléhajícího na úsilí jiných osob a očekávajícího zisk.

Saylor: Jediná kryptokomodita je Bitcoin

Kromě bitcoinu jsou všechny tyto ostatní tokeny neregistrovanými cennými papíry. Všechny jsou to jen kapitálové tokeny vydané společností. Ta je vydala proto, aby se vyhnula vstupu na burzu, a dopouští se tak podvodu s cennými papíry.

Bývalý generální ředitel společnosti MicroStrategy, která se zabývá oblastí business intelligence, se dále pustil i do kryptoměny Ethereum. Poznamenal, že i v tomto případě se stále jedná o cenný papír, a to navzdory dřívějším prohlášením CFTC, že se jedná o komoditu. Svým posluchačům položil řečnickou otázku:

Víte, že Ethereum má právě teď 20 miliard dolarů v ETH tokenech uzamčených v kontraktu ve smlouvách o stakingu. Je tam jen pár lidí, kteří mohou, ale nemusí vám to vrátit. Není to teď definice investičního kontraktu?

Není podle něj nutný žádný velký posun, aby člověk dospěl k jednoznačnému závěru: „pokud se člověk může rozhodnout, už to není komodita“.

Dále prohlásil, že skutečnost, že XRP, Ethereum a další kryptoměny mají společnosti a inženýry, kteří se starají i kód, je kvalifikuje jako cenné papíry.

Krom jiného také uvedl, že nejlepší pro svět by bylo, kdyby SEC „všechny ty tokeny pěkně zakázala, protože jsou všechny neetické“.

Závěr

Saylorovy komentáře přicházejí i v době, kdy kryptografická komunita netrpělivě očekává rozhodnutí v soudním sporu SEC vs. Ripple. Jeho výsledek by podle mnohých odborníků mohl mít dalekosáhlé důsledky pro celé kryptoměnové odvětví. 

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lukas

V rámci kryptokomunity jsou i svině a ještě větší svině. Ovšem mezi totální nadsvině mám tyhle maximalisty, ať jsou to btc, eth atd, kteří se snaží škodit jen z jednoho důvodu, aby se penízky přesunuly tam, ke mají investice oni.

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Toxičtí shitcoinisté jsou mor. Kolik máme k dnešku shitcoinů? 15tis? Nebo už 20? Kolik shitcoinů má ještě vzniknout? 100tis? Milion? Každý si nakonec vytvoříme vlastní? Dneska zvládne vytvořit „technologicky vyspělý coin“ každá druhá univerzita nebo technologická firma. K čemu ale? To už můžeme rovnou platit listím… Chápeme, že kdo má plné bagy nějakého svého oblíbeného shitcoinu (třeba Češi jsou obecně dost magoři na Cardano, na které se jim nesmí sáhnou), tak si přeje, aby uspěl a to z jediného důvodu, aby se penízky přesunuly k němu. Taky to tak máme!

bkf1
Hodnocení článku :
     

Tím argumentem, že jediná kryptokomodita je bitcoin si tu svoji argumentaci dost pohnojil a jasně na sebe ukázal, že potřebuje, aby BTC přežil a ostatní zanikli. Takže tomu jeho výkřiku uvěří jen ti, co o kryptosvětě nic neví (tj. třeba ti, co se pohybují převážně v tradičních investicích a maximálně jim z kryptosvěta něco říká BTC).

Lopata

Pokud padne BTC padne všechno ,jen totální hlupák si může myslet že bez BTC shitcoiny přežijí nebo jím bude lépe. Všechno stojí a padá na BTCnu a pokud se btc rozhodne jít k nule vezme všechno sebou do sraček k nule taky a je úplně jedno jaký špičkový shitcoin technologický to je a jakou má budoucnost.

bkf1

O tom ale vůbec řeč nebyla.

Monaroko

No, musim s vami lehce nesouhlasit a i souhlasit. Jen musim podotknout, ze vse na BTC nestojí a rozhodne ho může i když se to nemusi stát. Cokoliv nahradit BTC. Jinak za me je ADA lepsi nez ETH z duvodu poplatku a TRX je lepsi nez ADA. Jen moc lidi tomu nerozumí.. Ja osobne se zameruji na spolenosti jako BNB, CRO a jine. Jen doufam ze casem bude vice společnosti

Monaroko

Ja osobne verim jen BTC i kdyzmam i TRX a ETH plus LTC. Ktere budu drzet slouhodobe. Jinak si myslim ze by nebylo na skodu ukoncit vsechny coiny krom tech ktere jsou opravdu vedeny jako akcie firmy. Viz BNB, CRO a jiné. Coz doufam ze se bude zvedat

Reklama: