Vyhraje Ripple spor s Komisí pro cenné papíry? Co si o tom myslí umělá inteligence od Google?

5
(10)

S blížícím se termínem zkráceného soudního řízením ve věci Ripple vs. Komise pro cenné papíry (SEC) rostou spekulace ohledně možného výsledku. Ten zůstává i nadále nejistý. Někteří předpovídají vítězství společnosti Ripple, jiní sázejí na SEC a někteří zase spekulují, že může nakonec dojít k dohodě.

Jaký je názor generativní platformy umělé inteligence (AI) od společnosti Google s názvem Bard?

Vyjde Ripple z případu jako vítěz?

Nástroj zpočátku uznal, že je obtížné definitivně předpovědět potenciální vítězství společnosti Ripple, a to i přes její úspěchy během slyšení. Bard však uznal sílu dosavadních argumentů společnosti. Dodal, že příznivý výsledek by byl pro kryptografickou komunitu skutečně zásadní.

Je těžké s jistotou říci, zda Ripple v případu SEC zvítězí. Společnost Ripple však předložila několik silných argumentů a dosáhla již několika důležitých vítězství. Pokud soudce rozhodne ve prospěch společnosti Ripple, mohlo by to být pro odvětví kryptoměn významné vítězství.

AI navíc zdůraznila tři klíčové faktory, které ovlivňují potenciální vítězství Ripple. Patří mezi ně výklad Howeyho testu, který určuje, zda se investice kvalifikuje jako cenný papír, soudcovo posouzení argumentu společnosti Ripple, že XRP není cenným papírem, a reakce soudce na postup Komise pro cenné papíry a burzy. Zejména pokud jde o použití důkazů získaných po Hinmanově projevu.

Faktory, které společnosti Ripple pravděpodobně zajistí vítězství

Jedním z klíčových argumentů společnosti Ripple je, že XRP by neměla být považována za cenný papír, protože nesplňuje kritéria investiční smlouvy podle Howeyho testu. Tento test vyžaduje investici peněz do společného podniku s očekáváním zisků plynoucích z úsilí ostatních. Společnost Ripple tvrdí, že XRP všechny tyto podmínky nesplňuje.

Společnost Ripple dále tvrdí, že cílem žaloby SEC je bránit inovacím v odvětví kryptoměn. Podle ní by uplatňování zastaralých zákonů o cenných papírech na nové technologické prostředí by mohlo bránit pokroku a inovacím v kryptografické sféře.

Nástroj dodal, že vítězství společnosti by mohlo záviset na jejích dosavadních úspěších v případu. Uvedl případy, jako kupříkladu bylo odpečetění Hinmanova (bývalý ředitel SEC) projevu. V tomto projevu Hinman uvedl, že kryptoměny jako Ethereum (ETH) by neměly být klasifikovány jako cenné papíry. Soudce navíc rozhodl, že SEC nemůže využít důkazy z interní poznámky SEC napsané po Hinmanově projevu.

Možné vítězství SEC

Jak AI zdůraznila, vzhledem k určitým faktorům to pro Ripple v tomto případně může skončit i prohrou. SEC má zejména rozsáhlé zkušenosti s regulací cenných papírů, které trvají více než 80 let. Navíc disponuje značnými zdroji.

Komise SEC ve svém návrhu požaduje, aby společnost Ripple předložila požadované dokumenty a je odhodlána dotáhnout případ do konce. Bard poznamenal, že SEC má rovněž silný argument, když tvrdí, že XRP lze kvalifikovat jako cenný papír vzhledem k jeho povaze investiční smlouvy. SEC dále tvrdí, že společnost Ripple svým jednáním porušila zákony o cenných papírech. Několikrát také zdůraznila, že je připravena přistoupit k soudnímu řízení.

Závěr

Datum zkráceného soudního řízení stále není známo. Všeobecně se čeká na 13. června, kdy mají být Hinmanovy dokument odpečetěny.

Před touto událostí XRP reaguje příznivě a v posledních dnech zažívá celkem zajímavé cenové nárůsty. Během jednoho týdne zaznamenal token značný příliv kapitálu, jeho tržní kapitalizace přesáhla 2,5 miliardy dolarů a v době psaní článku se obchoduje za cca 0,53 dolaru.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kenny

No abych dal SECu sanci, tak mu davam 10% pst na uspech 😀

spot_img