Obrana proti žalobě SEC stojí společnost Ripple 200 milionů dolarů

5
(2)

Generální ředitel společnosti Ripple prozradil, že již vynaložili (nebo budou muset vynaložit), 200 milionů dolarů na obhajobu proti žalobě Komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Postěžoval si zejména na regulaci kryptoměn v USA a pravidla, kdy je “politika až na prvním místě”. Podnikatelům pak doporučil, aby se Spojeným státům raději vyhnuli.

Podle generálního ředitele Brada Garlinghouse utratí společnost Ripple 200 milionů dolarů na obranu proti žalobě, kterou proti ní podala Komise pro cenné papíry Spojených států.

Obrana proti žalobě SEC bude stát 200 milionů dolarů

Garlinghouse tuto částku uvedl 8. května během rozhovoru na dubajském Fintech Summitu. Nechal se slyšet, že Spojené státy se, ve srovnání s regulačním pokrokem regulačního úřadu pro virtuální aktiva ve Spojených arabských emirátech a nedávným návrhem zákona o trzích s kryptoaktivy (Markets in Crypto-Assets, MICA) v Evropské unii, “zasekly”. Do doby, než bude o případu rozhodnuto, utratí Ripple za obranu proti žalobě, která od samého počátku nedává příliš smysl, 200 milionů dolarů.

Ve zprávě pro předsedu Komise pro cenné papíry a burzy Garyho Genslera vyjádřil Garlinghouse lítost nad tím, že Spojené státy, v souvislosti s expanzí společnosti Ripple do Spojených arabských emirátů, výrazně zaostávají. Jedna z prvních rad, kterou dává podnikatelům, když se ho ptají na to, jak by měli začít, zní:

“Být vámi, nezačínal bych podnikat ve Spojených státech.”

Věří, že mnoho společností se sídlem v USA a amerických veřejných společností by s jeho názorem souhlasilo.

Na otázku, zda USA potřebují jasný regulační rámec pro kryptoměny, Garlinghouse odpověděl, že Komise pro cenné papíry a burzy musí pochopit, že naprostá většina lidí pracujících v oblasti kryptoměn a blockchainu jsou “dobří aktéři”. Ti mají zájem se pohybovat v rámci pravidel, ale je potřeba je nejdříve definovat.

Závěr

Na společnost Ripple podala Komise pro cenné papíry a burzy žalobu v prosinci 2020. Tvrdí v ní, že společnost nezákonně prodávala XRP tokeny jako neregistrovaný cenný papír. Společnost Ripple tento nárok dlouhodobě zpochybňuje a tvrdí, že se podle Howeyho testu nejedná o investiční smlouvu.

Případ se táhne již dva a půl roku. Podle Garlinghouse se rozhodnutí soudce očekává někdy v příštích třech až šesti měsících. Dá se předpokládat, že finální rozsudek bude mít vliv na celý kryptoměnový průmysl.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img