VanEck předpovídá, že Ethereum dosáhne do roku 2030 11 800 USD

4.5
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nedávný hard fork Etherea, který umožňuje uživatelům vybrat stakované mince, je podle VanEcka, amerického správce aktiv, připraven postavit kryptoměnu jako impozantního soupeře proti ETF.

Ethereum překoná hranici 11 000 USD

Spolu s očekáváním, že ETH bude tvořit 70 % protokolů inteligentních smluv, by druhá největší kryptoměna na světě mohla v roce 2030 dosáhnout 11 800 dolarů, uvedl VanEck ve své nedávno vydané zprávě o předpovědi ceny Etherea.

Za předpokladu, že ETH zaujímá 70% trh mezi protokoly inteligentních smluv, může v roce 2030 dosáhnout ceny 11,8 000 dolarů.

Pokud by se VanEckovy projekce naplnily, znamená to, že Ethereum by do roku 2030 zaznamenalo nárůst ceny o 531 % ze současných úrovní. Kromě toho VanEck uvádí, že příjmy sítě ETH vzrostou z roční míry 2,6 miliardy dolarů až na 51 miliard dolarů do roku 2030.

Cenová prognóza

VanEck uvedl, že nejnovější cenová prognóza byla vytvořena pomocí projekcí peněžních toků a výpočtů plně zředěného ocenění (FDV). Přesněji řečeno, manažer fondu vyhodnotil Ethereum odhadem peněžních toků za rok, který skončil 30. dubna 2030.

Správce aktiv dospěl ke svým údajům o peněžních tocích projekcí příjmů z Etherea a odečtením globální daňové sazby a snížení příjmů z validátoru. Poté společnosti VanEck uvedla, že použila více odhadů s použitím dlouhodobého odhadovaného peněžního toku ve výši 7 %, mínus míra dlouhodobého růstu kryptoměn ve výši 4 %.

Nakonec investice dorazila na FDV do roku 2030, byla vydělena očekávaným počtem tokenů v oběhu a konečné číslo bylo sníženo o 12 %.

Závěr

V době psaní se ETH obchodovalo 1 870 USD, což představuje pokles o 1,82 % za posledních 24 hodin. Za poslední měsíc kryptoměna klesla o více než 6,2 %, ačkoli její meziroční zisky zůstávají silné na 55,8 %. Celou zprávu společnosti VanECK naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img