Top 5 článků za uplynulý týden + Od února nebudou moci uživatelé Binance převádět přes SWIFT částky nižší než 100 000 USD

4.8
(4)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Saylor: Bitcoin se stane globálním uchovatelem hodnoty

Spoluzakladatel softwarové společnosti MicroStrategy, Michael Saylor, před nedávnem vystoupil v rozhovoru s Cory Klippstenem, kde hovořili o budoucím vývoji ceny bitcoinu. Saylor se v rozhovoru také zamyslel nad tím, co se stane s bitcoinem v příštích osmi letech. Michael Saylor prohlásil, že nejdůležitější kryptoměna světa vstoupí opět do hry. Dle jeho slov se bitcoin do roku 2031 stane globálním uchovatelem hodnoty. Saylor, který je velkým zastáncem bitcoinu, věří, že institucionální investoři budou prvními hybateli.

Binance spustila novou instituciální cold-storage službu Mirror

Dne 16. ledna Binance oznámila oficiální spuštění Binance Mirror. Jde o řešení pro vypořádání transakcí mimo burzu, které umožňuje institucionálním investorům investovat a obchodovat pomocí cold custody prostřednictvím kolaterálu 1:1 drženého na účtu Binance. Nově spuštěná služba Mirror je založena na platformě Binance Custody, regulovaném institucionálním správci digitálních aktiv. Platforma pro instituce byla na Binance spuštěna poměrně nedávno, v roce 2021. Od března 2022 pak jsou studené peněženky Binance Custody pojištěny v Litvě.

Digitální euro nemůže být programovatelné

Euroskupina Evropské rady uvedla, že případné digitální euro nemůže být programovatelné a musí být automaticky směnitelné za tradiční aktiva. Euroskupina je grémium ministrů financí eurozóny. Ačkoli digitální euro musí být v každém okamžiku automaticky směnitelné za tradiční euro, aktivum nemůže být programovatelné tak, aby jeho držitelům bylo znemožněno utrácet je za určité nákupy nebo v určitém období. To pravděpodobně zajímá vývojáře kryptoměn, kteří zvažují, jak by digitální euro mohlo být integrováno do aplikací a burz DeFi. Ačkoli EU nikdy nepotvrdila, že by digitální euro bylo postaveno na blockchainu, naznačila, že se uvažuje o decentralizovaných řešeních včetně technologie distribuované účetní knihy (DLT).

Počet validátorů sítě Ethereum vzrostl na 500 000 – zásadní upgrade Shanghai se blíží

Ethereum dosáhlo nového milníku v oblasti přijetí a bezpečnosti, neboť počet validátorů v jeho síti nyní překročil 500 000. Pokud jde o to, zda tento milník nebo nadcházející upgrade Shanghai ovlivní cenu Etherea, je třeba vzít do úvahy řadu faktorů, které prozkoumáme níže. Bez ohledu na to se jedná o významný úspěch pro celý ekosystém Etherea a zdůrazňuje rostoucí hype a důvěru v síť. To vše v době, kdy se síť připravuje na upgrade Shanghai, který poprvé umožní výběry vsazených (stakovaných) etherů.

Dopadne Cardano jako Terra s UST?

Ještě v lednu čeká Cardano jedna z nejočekávanějších událostí projektu. Potvrzeno totiž bylo spuštění algoritmického stablecoinu Djed. Ten spousta odpůrců přirovnává k neúspěšnému stablecoinu stejného typu, UST na Terra, který odstartoval jednu z největších krypto katastrof minulého roku a způsobil rapidní propad na ceně Terra. Lze ale Djed opravdu přirovnávat k UST? Než se dostaneme k otázce, kterou blíže rozebírám i v přiloženém videu, pojďme si nejprve zhodnotit, jak bude stablecoin Djed vlastně fungovat. V principu se bude jednat o klasický algoritmický stablecoin ‚vázaný‘ na dolar, jehož cena bude udržována na základě předem jasně nastavených pravidel algoritmu.

Bonusová zpráva

Od 1. února nebudou moci uživatelé Binance převádět přes SWIFT částky nižší než 100 000 USD


Společnost Binance informovala své retailové zákazníky o možném přerušení služby, které může zastavit bankovní převody na (a mimo) kryptoměnovou burzu.

Narušení služby bude mít dopad na uživatele bankovních účtů vedených v amerických dolarech, kteří chtějí prostřednictvím platebního systému SWIFT nakoupit nebo prodat kryptoměny za méně než 100 000 USD. K tomuto narušení dojde již 1. února.

Společnost Binance tuto zprávu oznámila svým zákazníkům e-mailem 21. ledna a zdůraznila, že nyní “aktivně hledá” nového partnera SWIFT (USD), aby se vyhnula problémům pro budoucí bankovní platební převody. Kryptoměnová burza dodala, že se jedná o rozhodnutí bankovního partnera a že Binance nebude jedinou obchodní platformou, kterou tato změna ovlivní:

Společnost Binance nicméně zdůraznila, že zákazníci budou moci k nákupu nebo prodeji kryptoměn stále používat svou kreditní nebo debetní kartu. Také platby na (nebo z) burzy třetích stran budou i nadále zpracovávány.

Kryptoměnová burza dodala, že převody založené na systému SWIFT zůstanou v provozu pro bankovní převody v jiných měnách, než v USD, např. v eurech. Binance potvrdila, že změna nebude mít dopad na její “firemní účty”. Podle zprávy agentury Bloomberg je dotčeným bankovním partnerem Signature Bank. Banka stanovila minimální limit transakcí ve výši 100 000 USD ve snaze snížit svou expozici na trhu digitálních aktiv.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img