Binance spustila novou instituciální cold-storage službu Mirror

4.5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Instituce obchodující na kryptoburze Binance pomocí Binance Custody mohou nově využít službu Mirror, která nabízí zrcadlení aktiv uložených offline v cold úschově.

Novinka pro instituce – Mirror

Dne 16. ledna Binance oznámila oficiální spuštění Binance Mirror. Jde o řešení pro vypořádání transakcí mimo burzu, které umožňuje institucionálním investorům investovat a obchodovat pomocí cold custody prostřednictvím kolaterálu 1:1 drženého na účtu Binance..

Nově spuštěná služba Mirror je založena na platformě Binance Custody, regulovaném institucionálním správci digitálních aktiv. Platforma pro instituce byla na Binance spuštěna poměrně nedávno, v roce 2021. Od března 2022 pak jsou studené peněženky Binance Custody pojištěny v Litvě.

Jak uvádí kryptoburza, novinka má institucím zajistit ještě vyšší bezpečnost díky tomu, že nevkládají kolateral přímo na obchodní účet platformy. Jak samotný název napovídá, má se jednat o zrcadlení chladně neboli offline uložených krypto aktiv.

Binance k tomu uvádí:

Jejich aktiva zůstávají v bezpečí v jejich oddělené peněžence tak dlouho, dokud jejich Mirror pozice zůstane otevřená na Binance Exchange, kterou lze kdykoli vypořádat.

Binance pokračuje v práci navzdory nepříjemnému období

Během bear marketu v roce 2022 uživatelé kryptoměn vybírali stále více prostředků z kryptoburz do vlastních peněženek. Jde o jinak pozitivní jev, nicméně byl umocněn problémy některých centralizovaných platforem, včetně notoricky známého kolapsu FTX.

Samotná Binance rovněž prodělala masivní pokles likvidity, když kryptoměny v hodnotě několika miliard dolarů opustily platformu koncem roku 2022. Pokles likvidity je z velké části přisuzován krizi důvěry v CEXy, kdy se investoři hrnou do self-custody namísto ukládání svých aktiv na centralizovaných platformách.

Uprostřed tohoto trendu Binance zatím obstává jakožto největší světová kryptoburza obstojně. Vzhledem k její velikosti je tento fakt extrémně důležitý nejen pro zákazníky, kteří zde mají peníze, ale rovněž pro celý kryptoměnový trh jako takový.

Závěr

Binance představila službu Mirror pro institucionální investory, díky které nemusí aktiva držet přímo na platformě. Generální ředitel Binance Changpeng Zhao nejnovějšími kroky reaguje na sílící trend vlastní úschovy kryptoměn. Zajímavostí je, že v listopadu skupina rizikového kapitálu Binance investovala do belgické firmy Ngrave, která vyrábí hardwarové peněženky.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img