Top 5 článků za uplynulý týden + Nejstarší brazilská banka umožňuje platit daně pomocí kryptoměn

5
(3)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Drobní investoři se vrhají na bitcoin

Po pádu burzy FTX následoval propad celého kryptoměnového průmyslu. Bitcoin byl levný a drobní investoři se na něj vrhli v očekávání okamžitého otočení a rychlého zisku. To se nekonalo a tak počet drobných investorů zase rychle pokles. Tento trend se ale nyní otočil. Od poloviny ledna, kdy cena překročila hranici 20 000 USD došlo k opětovnému nárůstu kryptoměnových peněženek se zůstatkem nižším než 0,1 BTC. Podle statistiky společnosti Santiment přibylo těchto peněženek přes 620 tisíc jen za poslední dva týdny ledna. To naznačuje optimismus na trhu a samozřejmě i FOMO (Fear Of Missing Out). Drobní investoři se často bez rozmyslu vrhají na nákupy v očekávání okamžitých vysokých výnosů bez rizika.

BoE: Velká Británie bude potřebovat digitální libru

Centrální banka Spojeného království a Ministerstvo financí podle posledních zpráv portálu Daily Telegraph zvažuje možnost vytvoření digitální měny vydané centrální bankou, aby zůstala konkurenceschopná v rámci digitalizace platebních transakcí. K tomuto kroku může dojít dříve než v roce 2030. Digitální libra by podle Bank of England umožnila rychlejší a jednodušší transakce, stejně jako lepší ochranu soukromí a bezpečnosti. Aby bylo možné digitální libru úspěšně implementovat, bude nutné vyřešit některé technické a právní otázky, jako například otázky týkající se regulace a zabezpečení.

McGlone z Bloombergu: Přišla první skutečná recese kryptoměn, která ale skončí něčím šíleně dobrým

Mike McGlone, hlavní komoditní stratég společnosti Bloomberg, je přesvědčen, že trh s kryptoměnami v současné době zažívá svou první velkou recesi. To nám říká, že je před námi ještě dlouhá cesta, než se kryptoměny zotaví na předchozí úroveň. Jak Mc Glone poznamenává: Pokud věříme vývoji v minulosti, tak současná krypto recese pravděpodobně skončí obrovskými milníky. Bitcoin začal druhý únorový týden v červených číslech a velkolepé zisky z minulého měsíce jsou minulostí. Vlajková kryptoměna se dostala pod úroveň 23 000 dolarů a na hodinových časových rámcích vytváří nižší minima. Podle Mikea McGlona z agentury Bloomberg zasáhla kryptotrh první skutečná recese, která se vyznačuje nižšími cenami a vysokou volatilitou.

Skandál Coinbase insider tradingu – bývalý zaměstnanec přiznal vinu

Bývalý zaměstnanec velké kryptoměnové burzy Coinbase se přiznal k insider tradingu, čímž se jedná o první případ insider tradingu souvisejícího s kryptoměnami v USA. Ishan Wahi, bývalý produktový manažer společnosti Coinbase, se přiznal ke dvěma případům spiknutí za účelem spáchání podvodu v souvislosti se schématem, jehož cílem bylo spáchat insider trading s kryptoměnovými aktivy pomocí důvěrných informací o kryptoměnách, uvedlo americké ministerstvo spravedlnosti v úterý v tiskové zprávě. Obvinění proti Wahimu byla poprvé vznesena v červenci loňského roku u federálního soudu v jižním okrsku New Yorku. „Wahi je prvním insiderem, který přiznal vinu v případu zneužití důvěrných informací v obchodování na trzích s kryptoměnami,“ uvedl Damian Williams, americký státní zástupce pro jižní okres New York.

Kraken bude muset ukončit svou stakingovou službu pro zákazníky z USA

Kraken bude muset „okamžitě“ ukončit svou stakingovou službu pro zákazníky v USA a zaplatit 30 milionů dolarů kvůli obvinění, které na něj uvalila Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Burza totiž nabízela neregistrované cenné papíry. SEC uvedla, že registrované společnosti Payward Ventures, Inc. a Payward Trading Ltd., které tvoří burzu Kraken, budou muset ukončit své stakingové služby a programy, které jsou veřejnosti přístupné od roku 2019. Kraken v prohlášení uvedl, že automaticky zruší staking amerických klientů, s výjimkou stakingu etherea. Ten bude zrušen až poté, co vstoupí v platnost nový upgrade s názvem Sanghai. Američtí klienti také nebudou moci stakovat nová aktiva (včetně etheru). Neameričtí klienti nejsou touto kauzou ovlivněni.

Bonusová zpráva

Nejstarší brazilská banka umožňuje lidem platit daně pomocí kryptoměn

Jedna z největších brazilských bank nabízí daňovým poplatníkům novou a pohodlnou možnost, jak uhradit své poplatky pomocí kryptoměn.

Podle prohlášení, které 11. února zveřejnila brazilská banka Banco do Brasil, je nyní “možné”, aby brazilští daňoví poplatníci zaplatili své daňové účty pomocí kryptoměn. A to díky společné iniciativě s brazilskou kryptografickou společností Bitfy. Ta bude pro hlavní brazilskou banku fungovat jako “inkasní partner”.

Lucas Schoch, zakladatel a generální ředitel společnosti Bitfy, dodal, že “nová digitální ekonomika je katalyzátorem budoucnosti plné výhod”.

Tento krok přichází poté, co brazilské město Rio de Janeiro začalo v říjnu 2022 přijímat kryptoměny jako způsob platby za daně. V prosinci 2022 pak Brazílie přijala regulační rámec, který legalizuje používání kryptoměn jako platební metody v rámci země. Zákon pravděpodobně vstoupí v platnost koncem června tohoto roku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img