BoE: Velká Británie bude potřebovat digitální libru

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle posledních zpráv zpravodajského deníku Daily Telegraph, Bank of England a Ministerstvo financí pravděpodobně vytvoří vlastní verzi digitální libry již do roku 2030.

Velká Británie a digitální libra

Centrální banka Spojeného království a Ministerstvo financí podle posledních zpráv portálu Daily Telegraph zvažuje možnost vytvoření digitální měny vydané centrální bankou, aby zůstala konkurenceschopná v rámci digitalizace platebních transakcí. K tomuto kroku může dojít dříve než v roce 2030.

Digitální libra by podle Bank of England umožnila rychlejší a jednodušší transakce, stejně jako lepší ochranu soukromí a bezpečnosti. Aby bylo možné digitální libru úspěšně implementovat, bude nutné vyřešit některé technické a právní otázky, jako například otázky týkající se regulace a zabezpečení.

Spojené království údajně zaznamenalo během pandemie koronaviru Covid-19 pokles hotovostních plateb o více než 35 %. V každém případě bude vývoj digitální libry zásadním krokem pro budoucnost platebního systému Spojeného království.

Guvernér Bank of England Andrew Bailey prohlásil, že v blízké budoucnosti bude zveřejněna společná konzultace o digitální libře. Centrální banka země by také měla zveřejnit další informace o současných pracích na digitální měně vydané centrální bankou.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 23 138 USD dle KMC.

Závěr

Co si o digitálních měnách vydané centrální bankou myslíte vy? Jaký podle vás budou mít dopad na kryptoměnový průmysl? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Příspěvek zpravodajského portálu Daily Telegraph naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
joshik

Pokud budou zavedeny digitální peníze a nebudou zavedeny restrikce proti kryptoměnám, bude pořád ještě kam utéct v případě že se využijí všechny pro svobodomyslné lidi negativní vlastnosti těchto měn. Například pokud vám klesne sociální skóre, budou mít vaše peníze najednou třeba pouze hodnotu 0,8 x. Nebo si nebudete moci určité věci za tyto peníze koupit. Takže suchý rohlík ano šunku ne. Toto je vlhký sen všech lidí prahnoucích po moci. Ovládat ostatní prostřednictvím měny. Stejně tak si ale myslím že takové peníze zavedeny budou. Přes odpor všech kdo protestují.

Pan Boomer

Navíc takové věci jako záporné úroky, omezená platnost (expirace kreditů), smart contracty v tom nejhorším smyslu.

spot_img