Stablecoiny a CBDC mohou hrát v platbách smysluplnou roli

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Výkonný ředitel společnosti Visa je i nadále přesvědčen, že řešení založená na blockchainu lze integrovat do jeho služeb a nabídek, které posílí další generaci plateb.

Odstupující generální ředitel Al Kelly, který oficiálně odstoupí 1. února, se během hovoru na výročním setkání akcionářů společnosti Visa krátce podělil o plány firmy pro digitální měny centrální banky (CBDC) a soukromé stablecoiny.

Podle zprávy ze San Francisco Business Times z 24. ledna Kelly řekl:

Je to velmi brzy, ale i nadále věříme, že stablecoiny a digitální měny centrálních bank mají potenciál hrát smysluplnou roli v platebním prostoru, a máme za sebou řadu iniciativ.

Zatímco výroční zpráva společnosti Visa za rok 2022 obsahovala data pouze do 30. září – tedy asi pět týdnů před kolapsem FTX – další informace mohou být odhaleny ve výzvě k zisku za 1. čtvrtletí 2023.

Kelly nicméně uvedl, že rozvaha společnosti Visa nebyla ovlivněna některými „významnými selháními“, které otřásly prostorem kryptoměn v roce 2022. Na mysli měl právě kolaps burzy FTX.

Iniciativa v kryptoprostoru

Výzkumný tým začal v září 2021 pracovat na projektu interoperability blockchainu s názvem iniciativa Universal Payment Channel (UPC). Projekt byl navržen tak, aby vytvořil síť pro CBDC a soukromé stablecoiny, aby procházely různými platebními kanály. Visa však již více než 12 měsíců neposkytla aktualizaci tohoto projektu.

Nedávno platební gigant oznámil, že připravuje plán, který umožní automatické platby z účtů  kryptopeněženek, jež jsou poháněné Ethereem.

Visa také nedávno zavedla několik kryptoměnových debetních karet s „nulovým poplatkem“.

Závěr

Prezident Visa Ryan McInerney oficiálně nahradí Al Kellyho ve funkci generálního ředitele 1. února, zatímco Kelly zůstane na palubě jako výkonný předseda. McInerney je v oblasti platebních řešení založených na blockchainu stejně optimistickýjako jeho předchůdce.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img