Drobní investoři se vrhají na bitcoin

3.9
(8)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Po pádu burzy FTX následoval propad celého kryptoměnového průmyslu. Bitcoin byl levný a drobní investoři se na něj vrhli v očekávání okamžitého otočení a rychlého zisku. To se nekonalo a tak počet drobných investorů zase rychle pokles.

Tento trend se ale nyní otočil. Od poloviny ledna, kdy cena překročila hranici 20 000 USD došlo k opětovnému nárůstu kryptoměnových peněženek se zůstatkem nižším než 0,1 BTC. Podle statistiky společnosti Santiment přibylo těchto peněženek přes 620 tisíc jen za poslední dva týdny ledna. To naznačuje optimismus na trhu a samozřejmě i FOMO (Fear Of Missing Out). Drobní investoři se často bez rozmyslu vrhají na nákupy v očekávání okamžitých vysokých výnosů bez rizika.

Vystoupit, něž sklane past

Tato situace bývá často momentem, kdy si velcí hráči vyberou své zisky a nechají cenu opět padnout. Pohled do grafů naznačuje, že již koncem ledna dochází býkům dech a začátek února se zatím nese v pohybu do strany a korekci po zamítnutí ceny bitcoinu na hranici 24 258 USD.

Do toho se obrátil trend dolarového indexu a po 15 týdnech klesání se zdá, že jdeme opět nahoru. To vše nasvědčuje možnosti, že se brzy kurz otočí a prolomí support. Test 19 000 USD se zdá dost pravděpodobný.

Závěr

Nadšení drobných investorů a příliv nového kapitálu na trh je pozitivní zpráva. Minimálně se něco děje. V loňském roce byl některé měsíce pohled na graf bitcoinu až nudný. Volatilita se dostala na historické minimum a čekali jsme co se bude dít. Leden přinesl nárůst celého kryptoměnového trhu o 30 %. Sentiment ukazuje optimismus, deriváty přípravu na růst a Jerome Powell začíná být holubičí. Ideální situace na léčbu šokem. Většina se totiž často mýlí.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

“drobní investoři se na něj vrhli v očekávání okamžitého otočení a rychlého zisku. To se nekonalo a tak počet drobných investorů zase rychle pokles”

Jak nekonalo? 40 % za měsíc, resp. cca 50 % od toho největšího FTX propadu je snad málo? Co by ta retailová holota ještě chtěla? Pečené holuby rovnou do huby? Když jsou tak rozežraní, ať zůstanou po zásluze chudí.

Ivan

Musím suhlasit

AjRep

Předpoklad, že všichni tihle drobní investoři jsou nadšení nováčci, může být mylný. Část z nich jistě nepočítá s okamžitým zhodnocením a nakupuje spíš na hodl. A pokud mají investiční horizont alespoň dva, tři roky, tak jistě neprohloupí.

yolo

LOL, proč nakupovat za 15K, když to můžeme koupit na 23K 😀 To mi hlava nebere, kde byli celou tu dobu kupující, když se nám tady BTC plácal kolem cca 15K?
Možná někteří čekají, až to bude zpět na 40K, nebo na 60K a pak teprve budou kupovat….

spot_img