Burza FTX ohlásila bankrot

4.2
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Burza FTX oficiálně ohlásila na svém twitterovém účtu bankrot. Stalo se tak několik dnů poté, co se objevily zprávy, že má burza FTX vážně problémy se solventností. Existovala jistá šance, že konkurent v podobě burzy Binance v podstatě poskytne FTX bailout. Ale z těchto plánů nakonec zcela sešlo. Burza FTX totiž trpěla akutním nedostatkem likvidity.

Burza FTX ohlásila bankrot

V tweetu z 11. listopadu burza FTX uvedla, že zhruba 130 společností ve skupině FTX Group – včetně FTX Trading, FTX US, pod West Realm Shires Services a Alameda Research – zahájilo řízení o vyhlášení bankrotu. Generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried mimoto rezignoval na svou pozici a jeho nástupcem bude John Ray.

Z dokumentu vyplývá, že se bankrotu netýkají dceřiné společnosti na Bahamách, FTX Australia a FTX Express Pay. Oznámení ovšem neobsahovalo to nejdůležitější. Podrobnosti o potenciálním plánu navrácení prostředků pro investory FTX. Mnoho uživatelů se pokoušelo vybrat tokeny z burzy uprostřed hlášených problémů s likviditou. Zpočátku byly výběry pozastaveny. Následně zase obnoveny.

Kolaps hlavní platformy pro obchodování s kryptoměnami, jako je FTX, je posledním z řady bankrotů v roce 2022. Mnoho zákonodárců po celém světě proto reaguje navrhováním dalších regulací a zpřísnění pro firmy operující na trhu s kryptoměnami.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jožo Koumes

A co Kraken? Nedávno Jesse Powell z Krakenu prohlásil, že pokud BTC spadne pod 20tis. USD půjde all-in. Tak jak to s ním dopadlo?

Fantom

Pokud vím tak odstoupil z pozice CEO….

Reklama: