McGlone z Bloombergu: Přišla první skutečná recese kryptoměn, která ale skončí něčím šíleně dobrým

5
(5)

Mike McGlone, hlavní komoditní stratég společnosti Bloomberg, je přesvědčen, že trh s kryptoměnami v současné době zažívá svou první velkou recesi. To nám říká, že je před námi ještě dlouhá cesta, než se kryptoměny zotaví na předchozí úroveň.

Jak Mc Glone poznamenává: Pokud věříme vývoji v minulosti, tak současná krypto recese pravděpodobně skončí obrovskými milníky.

Půjde Bitcoin ještě dolů?

Bitcoin začal druhý únorový týden v červených číslech a velkolepé zisky z minulého měsíce jsou minulostí. Vlajková kryptoměna se dostala pod úroveň 23 000 dolarů a na hodinových časových rámcích vytváří nižší minima.

Podle Mikea McGlona z agentury Bloomberg zasáhla kryptotrh první skutečná recese, která se vyznačuje nižšími cenami a vysokou volatilitou.

McGlone, který si loni v kryptosféře vysloužil uznání za to, že jako jeden z prvních významných stratégů Wall Street přesně předpověděl vzestup bitcoinu na 50 000 dolarů, na Twitteru poznamenal, jak předchozí globální ekonomická recese (finanční krize v letech 2002 a 2008-2009) vedla ke zrodu bitcoinu. Současná recese podle něj možná povede ke vzniku podobného klíčového milníku. Existuje však také možnost, že na trhu s kryptoměnami dojde k výraznějšímu propadu, než se obnoví stabilní růstový trend.

Všichni ale dobře víme, jak ošmetné je předvídat budoucí trajektorii blockchainového sektoru – o cenách kryptoměn nemluvě.

V polovině roku 2021 McGlone předpovídal býčí trh bitcoinu s cílovou cenou 100 000 dolarů. Tuto predikci zopakoval i později v prosinci.

V současné době se však Bitcoin obchoduje za 22 956 USD (údaj platný v době psaní článku), což je daleko od historického cenového maxima poblíž 69 000 USD dosaženého v listopadu 2021.

Obchodníci jsou raději opatrní

Bitcoin vykazuje slabé známky vzestupného cenového pohybu poté, co týdenní svíce nedokázala překonat tu předchozí, což znamená odmítnutí na klíčové úrovni rezistence z poloviny roku 2022. Mnozí obchodníci jsou tak rozhodně přesvědčeni, že se blíží pokles.

Známý obchodník il Capo of Crypto na Twitteru napsal:

Prolomení pod 22 500 je medvědím potvrzením. Současná rally na medvědím trhu vytvořila perfektní prostředí pro to, aby lidé i nadále nakupovali všechny poklesy. Perfektní scénář pro kapitulační událost v příštích několika týdnech.

S tím ovšem nesouhlasí jiný obchodník vystupující pod jménem TraderNJ.

Je možné, že pomalu vykrvácíme, dipy se stále kupují a stejně to prostě dál klesá. Tady to vypadá těžce.

Závěr

Co tedy čekat od kryptoměn do budoucna? Nemám bohužel tolikrát zmiňovanou křišťálovou kouli, ale jedna věc je jistá. Drtivá většina investorů před významnějšími investicemi čeká na výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Sos

A pojd na 6-8k 🙂 no dobre tak na 12k, at me hned neosoci nejaky hodler jak to maj maximalisti ve zvyku 🙂 to je stejne sranda, kazdej hodler je v pr.., ale hejtuje vsechny chytrejsi investory, kteri nebyli tak greedy a v klidu na 50-60 prodali. Bita to the moon

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Pod 10k to nepůjde, i kdyby se všechny tethery světa sesypat měly.

Jan H.

Je mazec ze zase vsichni cekaji na Powela co povi, ale pak ho stejne neberou vážně 🙂

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

recese, která ale skončí něčím šíleně dobrým” Pecka! To je skoro jako: “Kušicu jamaha naso taša” (“Spanilá gejšo, udělej pro mě něco nesmírně krásného”) ;-D

spot_img