Kraken bude muset ukončit svou stakingovou službu pro zákazníky z USA

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kraken bude muset “okamžitě” ukončit svou stakingovou službu pro zákazníky v USA a zaplatit 30 milionů dolarů kvůli obvinění, které na něj uvalila Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Burza totiž nabízela neregistrované cenné papíry.

SEC uvedla, že registrované společnosti Payward Ventures, Inc. a Payward Trading Ltd., které tvoří burzu Kraken, budou muset ukončit své stakingové služby a programy, které jsou veřejnosti přístupné od roku 2019.

Kraken v prohlášení uvedl, že automaticky zruší staking amerických klientů, s výjimkou stakingu etherea. Ten bude zrušen až poté, co vstoupí v platnost nový upgrade s názvem Sanghai. Američtí klienti také nebudou moci stakovat nová aktiva (včetně etheru). Neameričtí klienti nejsou touto kauzou ovlivněni.

SEC podala svůj žalobní návrh u federálního soudu v pátek.

Co je to vlastně staking?

Staking je proces, při kterém sítě blockchainu s proof-of-stake, udržují svou bezpečnost. Decentralizovaní ověřovači sítě pošlou kryptoměny jako záruku. Za zpracování transakcí dostávají odměnu v podobě dalších tokenů. Mnoho krypto stakerů půjčuje své tokeny poskytovatelům služeb, kteří spravují uzly a sdílejí výnosy.

Kromě Krakenu nabízí staking i Coinbase a další decentralizované protokoly, jako například Lido.

Staking u Krakenu je rizikový

Zatímco na webových stránkách Kraken nabízí 20% výnos ze své stakingové služby, SEC uvádí, že tento výnos může být až 21 %.

SEC popisuje stakingové služby nabízené burzou Kraken jako “rizikové” pro investory, kteří své tokeny stakují u poskytovatelů služeb, neboť jim je poskytováno jen “velmi málo ochrany”.

Ať už jde o staking jako službu, půjčování nebo jiné prostředky, krypto zprostředkovatelé musí při nabízení investičních smluv výměnou za tokeny investorů poskytnout náležité informace a záruky požadované našimi zákony o cenných papírech.

Řekl předseda SEC Gary Gensler.

Závěr

Konec konců, usnesení SEC ukazuje na potřebu větší regulace stakingových služeb a dodržování zákonů o cenných papírech. Tyto služby se stále rozvíjejí a nabízejí výnosy pro investory, ale je důležité, aby byly poskytovány v souladu se zákony a aby investoři byli správně informováni o rizicích, kterým jsou vystaveni. Ukončení stakingové služby společností Kraken pro americké zákazníky a zaplacení pokuty v hodnotě 30 milionů dolarů poskytují důležité poučení o tom, jak mohou regulační orgány ovlivňovat rozvoj této oblasti.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img