SEC zkoumá investiční poradce, zda dodržují pravidla

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se podle nejnovějších zpráv zaměřuje na investiční poradce, kteří mohou svým klientům nabízet úschovu kryptoměn. Regulátor sleduje, zda poradci splňují veškerá pravidla.

SEC a dodržování regulačních pravidel

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se podle nejnovější zprávy agentury Reuters zaměřila na investiční poradce, kteří svým klientům nabízejí možnost úschovy kryptoměn. Ty bývají povětšinou uloženy u třetích stran.

Americký regulátor tak urychleně reaguje na nedávnou situaci okolo kryptoměnové burzy FTX. SEC již několik měsíců zkoumá registrované investiční poradce, zda dodržují pravidla týkající se úschovy kryptoměnových aktiv. Ve zprávě SEC pro agenturu Reuters se uvádí:

Investiční poradci nemohou mít ze zákona v úschově peněžní prostředky nebo cenné papíry klienta, pokud nesplňují určité požadavky na ochranu majetku. Jedním z těchto požadavků je, aby poradci drželi aktiva u frimy, která je považována za kvalifikovaného správce.

Sami investiční poradci také musí svým klientům odhalit veškeré podrobnosti o tom, jakým způsobem jsou jejich aktiva držena. Je také více než jasné, že Komise pro cenné papíry a burzy se snaží naznačovat rostoucí regulační kontrolu nejen nad kryptoměnovým průmyslem. SEC také během minulého roku zdvojnásobil velikost svého kryptoměnového týmu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 23 143 USD dle KMC.

Závěr

Kryptoměnová burza FTX ohlásila bankrot začátkem listopadu minulého roku. Tato událost negativně ovlivnila cenu digitálních aktiv a důvěru některých investorů v kryptoměnový průmysl. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Celou zprávu agentury Reuters si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img