Top 5 článků za poslední týden + Hádka vedení Ripple o centralizaci XRP

4.7
(3)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Miliardářský investor Bill Ackman říká, že „krypto tu zůstane“

Miliardářský investor a manažer hedgeových fondů Bill Ackman říká, že zůstává ohledně kryptoměn optimistický, a to navzdory nedávnému kolapsu burzy kryptoměn FTX a turbulencím na trhu, které jej následovaly. Ve vláknu na Twitteru z 20. listopadu generální ředitel a zakladatel společnosti pro správu hedgeových fondů Pershing Square Capital Management uvedl, že věří, že „krypto tu zůstane“ navzdory nedávným výzvám, že je potřeba zvýšit dohled a odstranit „podvodné aktéry“ v prostoru.

FTX dluží více než 3 miliardy dolarů svým 50 největším věřitelům!

Krachující kryptoburza FTX, která donedávna patřila k těm největším na světě, zveřejnila dokument týkající se 50 největších věřitelů. Dluh je obrovský. Podle soudního podání z 20. listopadu dluží FTX Trading LTD svým 50 největším věřitelům přes 3 miliardy dolarů. Dokument ohledně top 50 věřitelů kolabující kryptoburzy byl poskytnut v souladu s předchozím slibem právníků z doby zveřejnění prohlášení o bankrotu. Minulý týden kryptoburza prozradila, že celkový počet věřitelů nebude původně očekávaných cca 100 tisíc, ale okolo milionu. Tehdejší dokument pak obsahoval také zpochybnění Bankman-Frieda v pozici CEO.

Většina bitcoinových adres je aktuálně ve ztrátě

Analytická společnosti IntoTheBlock, která monitoruje dění na blockchainu, uvádí podle posledních dat, že více než 50 % bitcoinových adres se v současné době nachází ve ztrátě. Stalo se tak poprvé od krachu v březnu 2020, jež způsobila pandemie koronaviru Covid-19. Údaje společnosti IntoTheBlock ukazují, že 24,6 milionů bitcoinových adres z celkových 47,9 milionů, se nyní nachází v červených číslech. Analytická společnost označila za ztrátové ty adresy, které obdržely bitcoiny za vyšší cenu než 16 069 USD. Vedoucí výzkumu IntoTheBlock Lucas Outumura ve svém příspěvku na platformě Medium také uvádí, že historicky většina hlavních kryptoměnových aktiv klesá na příštím medvědím trhu méně než na předchozím.

Jsou obavy o Kucoin na místě? Téměř pětinu rezerv drží ve svém tokenu KCS

V horečné snaze uklidnit znepokojené investory a zabránit vybírání prostředků po náhlém kolapsu FTX, zveřejňují krypto burzy a úvěrové firmy své důkazy o rezervách. Tento proces, který mimo jiné zahrnuje i potvrzení disponibilních aktiv subjektu, odhalil do očí bijící problémy. 9. listopadu se kryptoměnová burza KuCoin stala jednou z firem, která prohlásila, že do měsíce zveřejní proof-of-reserves „POF“. Dále slíbila, že bude úzce spolupracovat s auditorskými institucemi na budování důvěry a transparentnosti v odvětví. Několik dní po tomto oznámení se však kryptografická komunita obává, že práce s rezervami je na burze dosti podobná tomu, co vedlo ke krachu FTX.

New York se stává prvním státem USA omezující těžbu kryptoměn

Podle nejnovější zpráv portálu Bloomberg americká guvernérka státu New York Kathy Hochul za Demokratickou stranu podepsala moratorium na používání fosilních paliv pro těžbu kryptoměn v celém regionu. Stává se tak poprvé, co ve Spojených státech amerických bude omezena těžba bitcoinu a dalších kryptoměn PoW. Nově schválený zákon má za cíl řešit otázky týkající se ochrany životního prostředí ve státě New York. Nový přísný zákon tak spouští dva roky trvající moratorium pro společnosti zabývající se těžbou kryptoměn, které jsou poháněny fosilními palivy. Těžební subjekty tak po dobu dvou let nebudou moci získat povolení, dokud nepřejdou na obnovitelné zdroje. Stát si klade za cíl snížit uhlíkové emise o více než 80 %.

Bonusová zpráva

Jsou XRP a XRPL centralizované? Vedení Ripple se hádá

V posledních dvou dnech pokračovalo další kolo kontroverze ohledně decentralizace XRP Ledgeru a kryptoměny XRP, která jej pohání. Své vyjádření poskytl i bývalý ředitel vývoje společnosti Ripple Matt Hamilton či současný technický ředitel společnosti David Schwartz.

Reagovali tak na tezi, že jako blockchain generující nulové příjmy nemůže XRPL nabízet validátorům výdělky, což odrazuje nezávislé od účasti v síti. Nedostatek výdělků pak generuje nedostatek nezávislých validátorů, což zase představuje hrozbu převzetí XRPL společností Ripple a přidruženými společnostmi, kterou přednesl jeden z pochybujících uživatelů na Twitteru.

Hamilton souhlasil s tím, že příjmy z blockchainu jsou nulové, což jej činí decentralizovaným, protože zájmy validátorů a uživatelů jsou v souladu. Pokud jde o převzetí sítě prostřednictvím podřízených validátorů, bývalý hlavní vývojář společnosti uvedl, že Ripple kontroluje pouze svůj seznam unikátních uzlů (UNL). Pokud by se však Ripple pokusil “převzít” jiné validátory, ostatní uzly by je jednoduše vyloučily ze svých UNL.

David Schwartz reagoval na další argument týkající se změn, které se validátoři mohou pokusit předložit k hlasování. Uvedl, že pokud validátoři úspěšně odhlasují změnu a uzly se nedohodnou, jednoduše se od sebe oddělí, tj. dojde k forku. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img