Většina bitcoinových adres je aktuálně ve ztrátě

5
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejnovější data analytické společnosti IntoTheBlock ukazují, že více než 50 % bitcoinových adres po celém světě se aktuálně nachází ve ztrátě. Jaké další informace plynou z dat společnosti IntoTheBlock?

Více než 50 % bitcoinových adres ve ztrátě

Analytická společnosti IntoTheBlock, která monitoruje dění na blockchainu, uvádí podle posledních dat, že více než 50 % bitcoinových adres se v současné době nachází ve ztrátě. Stalo se tak poprvé od krachu v březnu 2020, jež způsobila pandemie koronaviru Covid-19.

Údaje společnosti IntoTheBlock ukazují, že 24,6 milionů bitcoinových adres z celkových 47,9 milionů, se nyní nachází v červených číslech. Analytická společnost označila za ztrátové ty adresy, které obdržely bitcoiny za vyšší cenu než 16 069 USD.

Vedoucí výzkumu IntoTheBlock Lucas Outumura ve svém příspěvku na platformě Medium uvádí, že historicky většina hlavních kryptoměnových aktiv klesá na příštím medvědím trhu méně než na předchozím. Ve svém příspěvku uvádí:

V roce 2015 dosáhlo množství držitelů, kteří přišli o peníze na svých bitcoinech, 62 %. V roce 2018 to bylo 55 % a aktuálně jsme na 52 %.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 16 050 USD dle KMC.

Závěr

Zatímco v listopadu minulého roku dosáhl bitcoin svého historického maxima, v současné době je tomu spíše naopak. Co si o situaci na kryptoměnových trzích myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Nezapomeňte sledovat také naše pravidelné technické analýzy a streamy, kde se dozvíte více o vývoji ceny kryptoměn.

Na celou zprávu Lucase Outumura na portálu Medium se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jožo Koumes

Podělte se s námi o svůj názor do koment…. Já si myslím, že to kupující můžou brzy pěkně projet. Může to být velmi rychlé a znovu můžeme být třeba na 30tis. Čím níže, tím rychlejší to může být a tím výše vyjet, než z nějakých třeba 20ti. A to mají tu výhodu, že už ty úrovně dole znají, což my prodávající a prošvihnutíATHající nemáme, kdy slepě vyhlížíme exponenciálu, která nepřišla a o nějaké byť o něco nižší ceně, než všichni hlásali 100 a více, nemluvě. A to jestli koupím za 16 nebo za 13 třeba (Bůh ví) je prd rozdíl, než jestli pak prodám za 80 nebo za 120 a větší rozdíly. Já bych s nákupem, kdybych měl fiat neváhal. Snad bych prodal i Fiata 🙂

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

A to počítají jak? Pokud jsme nakoupili na burze za 3k a převedli z burzy na Trezor až při ceně 30k, tak nám započítají co?

Fantom

Těch 30k. Info berou z blockchainu.

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

No právě, takže je to přesná statistika velice nepřesných čísel…

Fantom

Může to být i přesná statistika přesných čísel. Jen to nemá žádnou vypovídající hodnotu. Kdo by to asi čekal, že v hlubokém bearmarketu při nejnižší ceně za více než rok je většina adres ve ztátě že. A naopak při ceně okolo ATH jsou téměř všechny adresy v zisku 🙂 Tahle statistika tedy alespoň podle mě je úplně k ničemu.

spot_img