New York se stává prvním státem USA omezující těžbu kryptoměn

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americký stát New York se stává první oblastí ve Spojených státech amerických, kde bylo schváleno omezení těžby kryptoměn PoW. Důvodem omezení těžby je ochrana životního prostředí.

New York omezuje těžbu bitcoinu

Podle nejnovější zpráv portálu Bloomberg americká guvernérka státu New York Kathy Hochul za Demokratickou stranu podepsala moratorium na používání fosilních paliv pro těžbu kryptoměn v celém regionu.

Stává se tak poprvé, co ve Spojených státech amerických bude omezena těžba bitcoinu a dalších kryptoměn PoW. Nově schválený zákon má za cíl řešit otázky týkající se ochrany životního prostředí ve státě New York.

Guvernérka státu New York Kathy Hochul prohlásila:

Zajistím, aby New York byl nadále centrem finančních inovací a zároveň podniknu kroky k upřednostnění ochrany životního prostředí.

Nový přísný zákon tak spouští dva roky trvající moratorium pro společnosti zabývající se těžbou kryptoměn, které jsou poháněny fosilními palivy. Těžební subjekty tak po dobu dvou let nebudou moci získat povolení, dokud nepřejdou na obnovitelné zdroje. Stát si klade za cíl snížit uhlíkové emise o více než 80 %.

New York se přitom stal populární destinací poté, co Čína v minulém roce zakázala veškeré kryptoměnové operace. Nově zvolený starosta města New York je také velkým zastáncem bitcoinu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 16 459 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jak vnímáte těžbu kryptoměn a ochranu životního prostředí vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Na celý příspěvek zpravodajského portálu Bloomberg se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img