Miliardářský investor Bill Ackman říká, že „krypto tu zůstane“

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Miliardářský investor a manažer hedgeových fondů Bill Ackman říká, že zůstává  ohledně kryptoměn optimistický, a to navzdory nedávnému kolapsu burzy kryptoměn FTX a turbulencím na trhu, které jej následovaly.

Ve vláknu na Twitteru z 20. listopadu generální ředitel a zakladatel společnosti pro správu hedgeových fondů Pershing Square Capital Management uvedl, že věří, že „krypto tu zůstane“ navzdory nedávným výzvám, že je potřeba zvýšit dohled a odstranit „podvodné aktéry“ v prostoru.

Bill Ackman je miliardář a americký investor, který naposledy vyzval k odstranění regulačních bariér a zmírnění regulací v New Yorku z důvodu, aby se město stalo krypto centrem. Je také přímým investorem v řadě kryptoměnových projektů.

Myslím, že kryptoměny tu zůstanou a s náležitým dohledem a regulací mají potenciál výrazně prospět společnosti a růstu globální ekonomiky.

Ackman však řekl, že stejně jako vynález telefonu a internetu se tato technologie oproti dalšímu vylepšuje, pokud jde o její schopnost usnadňovat podvody:

Problém s kryptoměnami je v tom, že neetičtí propagátoři mohou vytvářet tokeny jednoduše pro usnadnění schémat pump and dump. Ve skutečnosti se může stát, že naprostá většina kryptocoinů se používá spíše k podvodným účelům než k budování legitimních podniků.

Odstranění podvodných aktérů

Jak již bylo řečeno, Ackman se nechal slyšet, že s řádným dohledem vedoucích představitelů oboru lze tyto „podvodné aktéry“ odstranit:

Všichni legitimní účastníci krypto ekosystému by proto měli být vysoce motivováni k odhalování a odstraňování podvodných aktérů, protože značně zvyšují riziko regulačních zásahů, které zpomalí pozitivní potenciální dopad kryptoměn na generace.

Investor se také přiznal, že byl původně „kryptoskeptikem“, nyní však vidí krypto jako „potenciál výrazně prospět společnosti a růst globální ekonomiky”.

Zpočátku jsem byl kryptoskeptik ale dospěl jsem k přesvědčení, že krypto může umožnit vytvoření užitečných podniků a technologií, které dříve nebylo možné vytvořit.

Možnost vydat token, který motivuje účastníky v podniku, je mocnou pákou v přístupu ke globální pracovní síle, aby projekt pokročil.

Ackman dodal, že „rozumná regulace a dohled“ bude zásadní pro pokrok v technologii.

Závěr

Tweet manažera hedgeového fondu přichází ve světle nedávného kolapsu FTX. Podle zpráv Ackman zpočátku chválil bývalého generálního ředitele FTX Sama Bankmana-Frieda za to, že přiznal své chyby, ale později tweet smazal.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img