Newyorská regulace kryptoměn získává nový rozměr

4.3
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Newyorské ministerstvo finančních služeb (NYDFS) má nyní více pravomocí k vytvoření regulačního rámce pro kryptoměny.

Více pravomocí

To bylo uděleno prostřednictvím rozpočtového ustanovení schváleného Senátem pro fiskální rok 2023, které by umožnilo oddělení vytvořit nový rámec pro posuzování kryptografických společností pod jeho regulační kontrolou.

NYDFS je regulátorem odpovědným za krypto ve státě a vydává nechvalně známou licenci BitLicense. Díky tomuto novému ustanovení bude muset zajistit, aby jeho monitorování a regulace kryptoaktiv byla v souladu s tím, jak reguluje tradiční finanční instituce.

Ustanovení se zřejmě zaměřuje na to, kdo ponese náklady na posouzení regulátora. V rozpočtu se uvádí, že účelem je “pokrytí provozních nákladů”.

Dále se v něm uvádí, že “náklady na každé přezkoumání záležitostí jakékoli osoby regulované podle této kapitoly, která se zabývá obchodní činností ve virtuální měně, nese a hradí takto přezkoumávaná regulovaná osoba”.

Superintendentka NYDFS Adrienne Harris vyjádřila tomuto vývoji podporu a prohlásila, že bude pro státní ekonomiku velkým přínosem. V USA stojí New York v čele regulace kryptoměn. Stát má svůj režim BitLicense, který musí získat kryptografické společnosti, jež chtějí ve státě působit.

Zúčastněné strany kritizují newyorský systém BitLicense

Ačkoli účelem BitLicense je chránit spotřebitele, mnoho zúčastněných stran její omezení kritizuje. Kvůli požadavkům se několik špičkových burz nemohlo ve státě zaregistrovat. To vedlo lidi, jako je Bill Ackman, k výzvě k revizi rámce.

Bez ohledu na omezení BitLicense je New York stále velmi pro-krypto-státem. Má jeden z nejkomplexnějších rámců pro krypto regulaci a jeho status finančního centra přilákal mnoho krypto firem.

Pozoruhodné je, že v New Yorku nejsou jen poskytovatelé kryptografických služeb. Ve státě sídlí také několik těžařů. Těžební činnost ve státě však v posledních měsících čelí neustálým protestům zákonodárců a ekologických aktivistů.

Ve státní sněmovně je v současné době projednáván návrh zákona, který navrhuje tříleté moratorium na těžbu kryptoměn. Také úřady se aktivně snaží zabránit rozšiřování těžebních operací Greenidge Generation ve státě.

Závěr

Brali byste také podobný rámec ohledně kryptoměn, nebo vám taková regulace přijde příliš přísná?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kone
Hodnocení článku :
     

Ten dotaz na konci? Lol : D

spot_img