Kryptoměny nebyly použity k významnému obcházení ruských sankcí, připustila ministryně Yellenová

5
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Ministryně financí USA uvedla, že kryptoměny Rusku proti sankcím významně nepomáhají. Vyvrátila tak např. názor prezidentky ECB Lagardové.

Krypto není používáno k obcházení sankcí

Na středečním slyšení výboru Sněmovny reprezentantů pro finanční služby zaznělo z úst ministryně financí význanmné info. Ministryně financí Spojených států Janet Yellenová řekla, že její ministerstvo nezaznamenává významné využívání kryptoměn k vyhnutí se sankcím uvaleným na ruské oligarchy a vládní agentury.

Na každoročním slyšení výboru o stavu mezinárodního finančního systému byla Yellenová opakovaně dotázána na digitální aktiva. Je těžké používat kryptoměny k vyhnutí se sankcím, ujistila Yellenová výbor.

Právě běží stream v 19:00

Dodala však, že tuto možnost aktivně sledují:

„Jsme si jasně vědomi možnosti, že by kryptoměny mohly být použity jako nástroj k obcházení sankcí, a pečlivě je sledujeme, abychom se ujistili, že k tomu nedojde. Ale řekla bych, že v této oblasti máme velkou autoritu a využíváme ji a budeme ji využívat.”

Žádné důkazy obcházení

Kryptoměny, „podléhají předpisům AML/CFT [proti praní špinavých peněz/boji proti financování terorismu], takže jsou součástí finančního systému,“ řekla ministryně. Ujistila pak, že v současnosti k obcházení sankcí pomocí kryptoměn ve významné míře nedochází.

Velké transakce by byly zaznamenány (na blockchainu) a zřejmě odhaleny, připustila. Šéfka evropské centrální banky přitom opakovaně varovala, že Rusové krypto k tomuto účelu používají a vyzvala k zásahu proti této hrozbě” (kryptoměnám). Odborníci již v březnu její burcování proti kryptu označili za nepodložené a upozornili na masivní podporu Ukrajiny ze strany uživatelů kryptoměn.

Sankce nebyly jedinými otázkami souvisejícími s kryptoměnami, které měli členové výboru na jazyku. Zástupce Bill Foster se zeptal na ověření digitální identity. Yellenová odpověděla, že její oddělení má v této oblasti velmi rozsáhlé zájmy, částečně proto, že spravuje veřejné výhody a vratky daní. Dále ujistila kongresmana, že na ministerstvu konkretizují kroky, které můžou podniknout, aby pokročili v této agendě.

TIP: Proti kryptu vznikla globální opozice, kterou není radno podceňovat [Komentář]

Závěr

Prohlášení americké ministryně financí by mohlo být významným argumentem pro ochranu kryptosvěta před neuváženými pokusy o jeho narušení. K těm by mohlo dojít v rámci možného zneužití nadšení, s jakým velká část světa společně postupuje proti Rusku pomocí sankcí a pomoci Ukrajině. Mnozí odpůrci kryptoměn se pokusili tvrdit, že krypto pomáhá Rusům při obcházení těchto sankcí.

Mnozí to vyvrátili a nyní včetně ministryně financí Spojených států. Kryptoměnová opozice však může nadále usilovat o potlačení Bitcoinu a kryptoměn.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
joshik

Pokud tedy šéfka evropské centrální banky nedodá důkazy o využití kryptoměn na špinavé transakce, tak je dezinformátorka a lhářka.

Vojtech

Tak to ona je na každý pád i bez toho. V každém případě si krypto v tomto směru bere do huby jako záminku, přičemž hlavním důvodem je zde podle mne chatrnost eura a z n j vyplývající průser, který se na eurozónu aktuálně valí. Chce tedy zatnout tupec kryptu včas, resp. mít pod dohledem jeho toky, poněvadž hrozí, že s novou globální hospodářskou krizí budou Evropané z eura houfně odcházet mj. právě do krypta. Toť můj odhad.

spot_img