Proti kryptu vznikla globální opozice, kterou není radno podceňovat [Komentář]

4.5
(11)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Jeden z ledabylých názorů, proč je Bitcoin a kryptosvět před regulačními zákazy ochráněn, právě padl za oběť, když se západ spojil v sankcích proti Rusku. Kryptoměny přitom mají na globální úrovni vlivné nepřátele a riziko útoku ze strany této “opozice” je vysoké.

Kryptoměny budou muset čelit globání snaze o zničení

V reakci na agresi Ruska, které se rozhodlo vojensky zaútočit na Ukrajinu, se lidé po celém světě semkli, aby odsoudili invazi i celou “Zbytečnou válku”. Byli jsme svědky něčeho, co by mnozí z nás nikdy nevěřili, že se může stát.

To platí jak ve vztahu k ruské invazi, kterou tamní vláda nařídila občanům nazývat “speciální vojenskou operací”, tak i pokud jde o ono semknutí západu. Stejně, jako mnozí z nás nečekali, že se ruská vláda rozhodne zaútočit na Ukrajinu, ani ruská strana pravděpodobně nečekala, že dojde k tak rychlému spojení západu a jednotnému schválení sankcí.

Předpoklad, že se politici a státy na ničem nedokážou dohodnout, byl přitom jedním z hlavních argumentů kryptonadšenců, proč je zákaz Bitcoinu nereálný. Ano, ještě je tu ona obtížnost až nemožnost vymáhání zákazu Bitcoinu v praxi i fakt, že takový krok je v zásadě nesmyslný a nezdůvodnitelný, ale přiznejme si, že politici mají v rukou možnosti, kterými mohou kryptosvětu způsobit bezprecedentní škody a formální zákazy.

Co mě však vede k názoru, že se přesně to pokusí udělat?

Geopolitická kryptoměnová “opozice”

Kromě vyhrocené situace posledních časů pandemie, války a lživé propagandy, kdy se nemyslitelné stává realitou, zaznamenáváme také nárůst verbálních útoků politiků na kryptoměny. Tyto slovní přestřelky nelze ignorovat a je zřejmé, že i když daný politik nebo významný funkcionář zrovna mlčí, může společně s dalšími připravovat nějaký zásah do sektoru.

Připomeňme, že se proti Bitcoinu a kryptoprůmyslu vytvořilla významná opozice v EU a zatím jen těsně uniká zákazům. Jde především o frakce Zelených a Progresivní aliance socialistů a demokratů, kterým se nelíbí energeticky náročná těžba kryptoměn. Bitcoin tentokrát těsně vyvázl, ale nyní mají odpůrci krypta novou hůl – ruské sankce.

Anti-krypto opozice má své zastoupení ve vrcholné politice EU i Spojených států. Nedávno byla zveřejněna zpráva, že MMF v rámci dohod nutí státy k tomu, aby odrazovaly lidi od kryptoměn. Centrální banky pak tvoří tvrdé jádro odpůrců kryptoměn. Kryptoměny nemají rády centrální banky po celém světě, vč. Číny, Indie, Ruska, USA či Evropské unie, a jsou trnem v oku mezivládní organizace FATF.

Předseda Fedu Powell nedávno zopakoval často opakovanou mantru o hojném využití kryptoměn k nelegálním transkakcím, včetně praní peněz a financování terorismu. Jde o známé záminky, které byly v minulosti opakovaně úspěšně využity k omezování finančních svobod lidí a plošné kontrole všech soukromých transakcí. Odpírání soukromí i zjevné tlaky na přiškrcení svobody nakládání s finančním majetkem lidí přitom neustaly a mnohé odborníky na tuto oblast děsí zvěsti o nahrazovaní hotovosti pomocí CBDC. Jde o splněný sen každé totalitní či diktátorské vlády.

Ani argumenty odborníků, že je kryptotrh příliš malý, aby posloužil zemi velikosti Ruska k obcházení mezinárodních obchodních sankcí, nebyly vyslyšeny šéfkou ECB. Bez důkazů a zjevně proti reálným datům Christine Lagardeová v úterý zopakovala varování, že ruští jednotlivci a firmy používají kryptoměny k obcházení sankcí. Navíc kryptoměny označila za „hrozbu“ pro globální bezpečnost.

V době největší pravděpodobnosti světové války za desítky let tak mají být kryptoměny tím strašákem, kterého bychom se měli bát? Můj názor je, že je to naprosto směšné. Přesto to bylo použito a zdá se, že “kryptoměnová opozice” použije cokoli.

Závěr

Odpůrci kryptoměn jsou silně zastoupeni v mezinárodních institucích, vládách a centrálních bannkách po celém světě. Domnívám se, že sankce proti Rusku a nedostatek energií budou silně zneužity k útoku na kryptosvět.

Kryptoměny i související podniky budou v budoucnu čelit dalším pokusům o zničení. Nejsou přitom hrozbou pro svět, ani pro finanční stabilitu, jak tvrdí jejich odpůrci, ale nadějí. Jsou nadějí pro uprchlíky z Ukrajiny, kteří se marně snaží dostat k penězům na účtu, a mohou být nadějí i pro nás, pokud se dostaneme například do problémů spojených s globální ekonomikou a inflací. Pochopitelně se pak nelíbí bankám, které se nechtějí vzdát svého výsadního práva na tvorbu peněz. Otázkou je, zda je radostná budoucnost těchto finančních institucí nadřazena budoucnosti a svobodě nás všech.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

👍

Miloš
Hodnocení článku :
     

Jo platit lidi papirkama , kterych si někdo muže natisknout bambilion a pak na to hodit jeste inflaci a kupu dluhu no kdoby se toho monopolu dobrovolně vzdal jen blázen.

LHTS

No naprosty blazen! Opravdu by me zajimalo, jak VE SKUTECNOSTI funguje americky FED. Neco jsem zaslechl, precetl, videl. Zna nekdo VSECHNY akcionare Fedu? Pokud ne, proc jsou tito akcionari tajni.
P.S. Opravte me prosim: Co vim, tak FED si tiskne dolary jak potrebuje, prodava je (za urok) americke vlade a akcionari si vesele nakupuji za takto natistene dolary spolecnosti po celem svete. K diskusi: Saddám Husajn se pokusil narusit petrodolarovy system (platba za ropu POUZE v dolarech) a jak dopadl, vime. Petrodolarovy system proste udrzuje pomerne vysokou poptavku po dolaru, ktera by neexistovala, pokud by se mohlo za ropu platit i jinak nez v dolarech. (Uvidime jak dopadne Cina s jeji snahou platit za ropu v Juanech)

LHTS
Hodnocení článku :
     

Uz jsem to tu psal. “Odpurci kryptomen” mohou cely crypto trh zariznout, pokud si ho koupi. Srovnejte kapitalizaci crypta a americkeho dluhu napr. 🙂

pietro

Cely kryptotrh NELZE KOUPIT!!! Cena by byla astronomická. A kdyby se to náhodou stalo, ikdyž si to lze jen těžko představit, objeví se nové svobodné kryptoměny, které ty staré (údajně skoupené) mohou snadno nahradit. Cena kryptoekosystému tkví právě v rozsahu jeho adopce mezi lidmi. Pokud dojde ke koncentraci určité kryptoměny mezi úzký okruh subjektů, její cena začne upadat.. to je mj. dle mého názoru jedna z úžasných vlastností krypta..

Rob

Přitom energetická náročnost těžby v kontrastu s tvrdým konkurenčním bojem na těžbě Bitcoinu vede ke kvalitnějšímu získávání energie, což naopak ekologii velmi prospěje. To bude možná ve finále hlavním produktem a přínosem Bitcoinu. Aplikace PoW konsensu pro globální rezervní měnu je proto ideální. Komu jde opravdu o ekologii, měl by to pochopit…

spot_img