Mladý Ukrajinec utekl se 40 % svých životních úspor v kryptoměnách

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

S blížícím se pátým týdnem ruské invaze na Ukrajinu se ukázalo, že ukrajinským uprchlíkům po nuceném opuštění jejich domovů pomohly nejedním způsobem kryptoměny.

Pomoc kryptoměn

Kryptoměny umožnily, aby do země proudily dary v hodnotě desítek milionů dolarů, a zároveň některým Ukrajincům umožnily, aby si při útěku přes hranice vzali s sebou část svých životních úspor.

Jedním z nich je 20letý muž identifikovaný pod pseudonymem „Fadey“, kterému se podařilo uniknout před válkou a přejít do Polska se 40 % svých životních úspor v Bitcoinech (BTC) obsažených na USB flash disku, uvedla 23. března CNBC.

Jeho zkušenost začíná invazí a uvědoměním si, že bude muset brzy opustit svou vlast, na což potřeboval peníze. Hotovost nepřicházela v úvahu.

„Nemohl jsem si vůbec vybrat hotovost, protože fronty u bankomatů byly strašně dlouhé a já jsem nemohl čekat tak dlouho,“

– řekl.

Měl však USB flash disk, který obsahoval asi 2 000 dolarů v bitcoinech, což se rovnalo asi 40 % jeho životních úspor. K prostředkům na disku měl přístup pomocí unikátního přístupového kódu, což mu umožnilo zaplatit za přežití v jiné zemi.

„Mohl jsem si napsat na kus papíru svou počáteční frázi a vzít si ji s sebou,“

– vysvětlil.

Kryptoměny nejen pomohly jednotlivcům, jako byl Fadey, vzít si s sebou své životní úspory, když utíkali před válkou, ale také je ochránily před krádeží, a to díky tomu, že byly s jejich majitelem svázány heslem.

Kryptoměny darované Ukrajině přesáhly 90 milionů dolarů

Obecně je používání kryptoměn prchajícími Ukrajinci velmi rozšířené, od ochrany jejich hotovosti přes její přepravu s sebou až po přijímání peněžních převodů a charitativních darů.

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu proudí dary v kryptoměnách vládě, armádě a humanitárním organizacím obléhané země odevšad.

Přestože tyto dary po počátečním období viditelně zpomalily, jsou stále působivé a podle grafu a údajů, které sdílela blockchainová bezpečnostní firma SlowMist, činily k 23. březnu přes 91,31 milionu dolarů.

Během několika hodin po ruské stávce začal finanční systém země vykazovat známky tlaku, takže mnoho lidí jako Fadey se uchýlilo ke kryptoměnám, aby mohli platit za věci denní potřeby, protože nemohli přesunout své prostředky do zahraničí. Bohužel se zdá, že to tak bude i pokračovat.

Závěr

Díky povaze kryptoměn je toto možné že mohou lidé hledat azyl a nepřijít o všechno. Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Já měl za to, že muži 18 let plus mají na Ukrajině branou povinnost

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: