„Bohatý táta“ R. Kiyosaki říká, že bitcoiny jsou „peníze lidí“, zatímco zlato jsou „boží peníze“

5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Robert Kiyosaki, podnikatel a autor knihy o osobních financích „Bohatý táta, chudý táta“, diskutoval o tom, jak by investoři mohli využít dluh k budování bohatství, a také o dalším směřování trhů s kryptoměnami.

Ve svém podcastu The Rich Dad Channel Kiyosaki diskutoval o tom, jak decentralizovaná povaha kryptoměn staví na křižovatce mezi technologií a makroekonomií.

Autor zdůraznil svou podporu pro vlajkovou loď digitálního aktiva, tedy pro bitcoin, který v poslední době zaznamenal oživení poté, co se vyšplhal zpět nad kritickou hranici 40 000 USD, a upozornil na výhody používání BTC.

Kiyosaki, ke kterému se připojil také odborník na kryptoměny Jeff Wang, vyzdvihl decentralizované výhody kryptoměny vzhledem k tomu, že vlády, národy nebo hranice jej neomezují.

„Chtějí centralizovat kontrolu nad vším. Takže důvod, proč podporuji bitcoin a zejména blockchain, je decentralizace. Jsou to peníze lidí. Zlato a stříbro jsou peníze Boží,“.

Všichni jednotlivci, kteří těží nebo podporují infrastrukturu, která je základem kryptoměn, jako je bitcoin nebo ethereum, musí dodržovat soubor pravidel, aby systém správně fungoval.

Crypto je zajištění proti inflaci

S rekordní inflací a se „skutečnou hodnotou“ jednoho amerického dolaru, která se za posledních 50 let snížila o 86 %, americký obchodník zopakoval, že své bohatství neukládá v dolarech, protože peníze ztrácejí svou hodnotu díky inflaci.

Spojené státy jsou svědky historické inflace a v důsledku toho finanční profesionálové diskutují o tom, jak se zajistit proti inflaci v případě, že akciové trhy budou v roce 2022 nadále stoupat.

Kiyosaki se tedy rozhodl spořit nejen do drahých kovů, jako je zlato a stříbro, ale také do bitcoinu.

Autor potvrdil:

„Mám miliony dolarů zlata, stříbra a bitcoinů. Nešetřím dolary. To je makro obrázek.“

CBDC způsobí inflaci

V poslední době se hodně mluví o pojmu digitální měny centrální banky (CBDC), zejména v návaznosti na výkonný příkaz prezidenta Joe Bidena z počátku tohoto měsíce, který zadal práce na prozkoumání právních a ekonomických důsledků založení vlastní CBDC.

Kiyosaki poukazuje však na to, že Govcoin nebo Fedcoin jsou digitální měny vydávané a podporované centrálními bankami federální vlády, což nakonec povede k hyperinflaci.

Závěr

Nakonec Kiyosaki poukazuje na to, že systém nutí každého, aby se právě teď stal kupcem zlata, stříbra a kryptoměn.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: