Exodus: 32 000 držitelů ztratilo zájem o ‘Dogecoin Killer’

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Zatímco počet držitelů mince shiba inu (SHIB) v posledních třech měsících neustále rostl, decentralizovaný token právě zaznamenal výrazný úbytek více než 32 000 držitelů během jediného dne. Podle údajů CoinMarketCap se počet držitelů SHIB po stabilním tříměsíčním vzestupu v pátek náhle snížil o 32 832.

Pokles ve vyhledávání

Kromě toho klesá zájem o klíčová slova “Buy shiba inu coin” ve vyhledávači Google, přičemž skóre v Google Trends kleslo ze 100 bodů k 30. listopadu 2021 na pouhé 3 body k 28. únoru, což znamená, že během tohoto období klesl zájem o celých 97 %.

Shiba inu coin, vytvořený anonymně v srpnu 2020 pseudonymním tvůrcem “Ryoshim” jako “Dogecoin Killer”, ztratil 4 222 adres z 1 161 661 na 1 157 437, čímž skončil tříměsíční nárůst držitelů, který se rozvinul v listopadu.

Podle analytické platformy IntoTheBlock drží 95 % držitelů tokeny SHIB od jednoho do 12 měsíců, což ukazuje na dlouhodobě býčí náladu, zatímco krátkodobý sentiment je pochmurný.

Téměř 80 % všech tokenů SHIB v oběhu drží fyzické osoby s čistým jměním 100 000 USD a více.

Obchodníci ztrácejí zájem o riziková aktiva

První známky klesajícího zájmu o shiba inu se objevily na začátku února, kdy tato meme kryptoměna ztratila mezi 28. lednem a 3. únorem 2022 více než 4 000 adres držitelů.

Pokles zájmu by mohl signalizovat, že obchodníci s kryptoměnami snižují svou expozici vůči rizikovému aktivu.

Riziko SHIB pramení ze skutečnosti, že kód chytrého kontraktu, který je základem DEX, je veřejně přístupný, na rozdíl od BTC a ETH, které mají veřejně přístupné kódové základny.

Existují důkazy o tom, že dlouhodobí držitelé hromadí bitcoiny, přičemž 17. března 2022, tedy ve stejný den, kdy SHIB přišla o téměř 30 000 předplatitelů, dosáhla celková držená částka 11,7 milionu BTC.

To by mohlo signalizovat, že se dlouhodobí investoři zajišťují proti SHIB ve prospěch BTC.

Mezitím, navzdory nedávnému poklesu ceny aktiva, turecký ministr hospodářství vyjádřil zájem o meme měnu a zvažuje její přijetí s členem turecké “SHIB armády” a dalšími představiteli tureckého parlamentu.

Závěr

Držíte SHIB? Pokud ano, držíte stále nebo se také zbavujete?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img