Jaká bude cena BTC v prosinci 2022? Deset předních analytiků nabízí svůj pohled

4.5
(12)

Dne 10. listopadu 2021 dosáhl bitcoin (BTC) historického maxima 68 789 USD za minci. Od té doby jsme byli svědky nemalého poklesu a index strachu a chamtivosti vykazoval vysokou míru pochybností a nejistoty.

Od 5. ledna se cena bitcoinu pohybuje mezi 35 000 a 45 000 USD, což je vzhledem k historii volatility této měny celkem skromné rozpětí. V důsledku tohoto chování se začínají objevovat hlasy, že by se mohlo jednat o začátek dlouho očekávaného období stabilizace tohoto vlajkového digitálního aktiva.

Jaká bude cena BTC na konci roku 2022?

Vzhledem k současnému geopolitickému klimatu, rostoucí inflaci, zvyšování úrokových sazeb a rostoucím cenám energií již mnozí odborníci z oboru spekulují o tom, kde se bude cena bitcoinu nacházet v prosinci letošního roku, neboť mnoho lidí hledá zajištění proti inflaci a bezpečné aktivum. Takže jaké jsou ty nejzajímavější cenové predikce?

Analytici agentury Bloomberg – býčí

Zpráva agentury Bloomberg (zveřejněná 6. února 2022) naznačuje, že bitcoin je připraven na další růst ceny, přestože rok začal masivní korekcí.

“Příští klíčovou hranicí Bitcoinu může být 100 000 dolarů. Bitcoin spíše tvoří podlahu než strop, což znamená, že range obchodníci zvyklí na 30 000-60 000 dolarů mohou být zklamáni”

Podle pravidel ekonomie bude trh s rostoucí poptávkou a zmenšující se nabídkou časem růst, což naznačuje, že bitcoin může jít opět nahoru, když se vytvoří dno kolem 30 000 USD a odpor na 60 000 USD zeslábne.

​​Invesco – medvědí

Investiční gigant Invesco naopak předpovídá, že bitcoinová bublina v roce 2022 splaskne a bude se obchodovat pod 30 000 USD, přičemž se odvolává na snížený zájem investorů.

Vzhledem k tomu, že u bitcoinu jsme byli v minulém roce svědky zvýšené volatility, spojil investiční gigant očekávané splasknutí bitcoinové bubliny s krachem v roce 1929 a zároveň uvedl, že současný masový marketing tohoto aktiva ztrácí dynamiku.

“Šablona také naznačuje, že bubliny obvykle pokračují deflací po dobu dalších dvou let. Proto si myslíme, že není příliš přitažená za vlasy představa, že Bitcoin letos klesne pod 30 000 dolarů (s varováním, že jsme se v tom již dříve mýlili a že zřejmě prochází sérií bublin)”

Generální ředitelka OKCoin Hong Fang – býčí

Hong Fang, CEO kryptoměnové burzy OKCoin, uvedla, že cenový cíl bitcoinu ve výši 100 000 USD je stále ve hře, a to navzdory skutečnosti, že cena kryptoměny je velmi náchylná na výkyvy trhu.

“Stále věřím, že cena 100 000 USD je rozumná, ale načasování se dá jen velmi těžko odhadovat, protože jsme vydáni na milost a nemilost dynamice trhu … Takže si myslím, že v krátkodobém horizontu hraje roli mnoho prvků, ale z dlouhodobého hlediska jsem přesvědčena, že dostat se na 100 000 dolarů nebo dokonce výše, by neměl být problém”

U.S. Global Investors, Frank Holmes – býčí

Frank Holmes, generální ředitel investiční společnosti U.S. Global Investors, předpověděl, že přestože má zlato v roce 2022 potenciál stoupat, on osobně předpokládá, že bitcoin tento drahý kov překoná, přičemž hlavním motorem růstu bude aktivita mileniálů.

Bitcoin se podle něj nachází v silné pozici, která mu umožňuje dosáhnout ceny 100 000 dolarů a je přesvědčen, že bitcoin již (miniálně v případě mileniálů) porazil zlato jako preferovaného uchovatele hodnoty.

Zakladatel společnosti Nexo, Antoni Trenchev – býčí

Zakladatel společnosti Nexo, která se zabývá půjčováním kryptoměn, Antoni Trenchev, prozradil, že existují “dva jednoduché důvody”, proč je přesvědčen, že se hodnota bitcoinu do poloviny roku více než zdvojnásobí oproti současné úrovni.

“Co se týče Bitcoinu, jsem poměrně optimistický. Myslím, že letos dosáhne 100 tisíc USD, pravděpodobně do poloviny roku”

Své odvážné tvrzení opírá hlavně o neutuchající zájem institucí, které do svých rozvah přidávají bitcoin a také zmínil širší téma makroekonomické reality a levných peněz.

Michaël van de Poppe, kryptoměnový analytik – býčí

Významný kryptoměnový analytik Michaël van de Poppe se domnívá, že bitcoin v roce 2022 zopakuje historii a bude pokračovat v růstu i ve 2. čtvrtletí roku 2022. Na začátku roku 2021 předpověděl:

“Předpověď vrcholu býčího cyklu stále platí. Očekáváme, že vrcholem bude rok 2022/2023, nikoliv tento rok. Bitcoin za 350 000-450 000 dolarů.”

Ian Balina, Token Metrics – býčí

Podle Baliny by hodnota bitcoinu mohla v blízké budoucnosti vzrůst na 100 000-150 000 dolarů, ale bez přesnějšího upřesnění časového horizontu. Podle analytika bude vznik nových kryptoměn a rostoucí zájem o metaverzi nadále zvyšovat poptávku po kryptoměnách a bitcoin se mezitím odrazí ode dna.

Matthew Hyland, technický analytik – býčí

Hyland věří, že bitcoin může v roce 2022 dosáhnout 100 000 dolarů a poznamenal, že pokračuje trend, kdy bitcoin opouští hlavní burzy (pravděpodobně proto, aby byl bezpečně uložen v offline kryptopeněženkách).

PlanB, technický analytik – býčí

V nedávném tweetu PlanB uvedl, že vlajková loď světové digitální měny, bitcoin, je na nejlepší cestě dosáhnout hodnoty 100 000 USD do roku 2023.

 

Mike McGlone, komoditní stratég – býčí

Podle Mikea McGloneho by v roce 2022 mohla inflaci vystřídat deflace, což by způsobilo nárůst ceny bitcoinu na hodnoty kolem 100 000 USD.  Domnívá se, že rok 2022 bude pro bitcoin i zlato ziskový a že hlavní kryptoměna dosáhne hodnoty 100 000 USD.

Závěr

Za mne vlastně velmi pozitivní přehled, kdy devět z deseti analytiků předpokládá cenu 100 000 USD či vyšší. Aktuálně se cena BTC pohybuje kolem 41 827 dolarů, a jak z minulosti dobře víme, růst o desítky procent během pár dní není nic mimořádného.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Eva

Chtělo by to vyváženost, přidat i nějaké medvědy 🙂

Miloš

Ano , nevidím tam započítanou vysokou pravděpodobnost, že ti co nám opravdu vládnout nebudou tolerovat konkurenci jejich peněz , proto jakmile by šel bitcoin na vysokou hodnotu začne tvrdá regulace svoboda v penězích to je to poslední co by nám chtěli dopřát.

LHTS

Hlavne ti co nam vladnou, si mohou CELY kryptotrh ihned koupit. Znicit decentralizaci, duveru a krypto zariznout. Otazka stoji, zda novy “financni system” bude pro ne vyhodnejsi nez ten stavajici. Nicmene vzhledem k nastupujicim CBDC se domnimam, ze ten novy.

Kenny

Ja bych spis rekl v takovem pomeru jak se prezentují. Navic je znamo ze spousta medvedu pise spise nesmysly nez neco co by odrazelo realitu. Ikdyz treba onen jediny medvedi nazor tak predikce pod 30k je zrovna jedna z tech velmi malo pravdepodobnych. Naopak ony predikce smerem k 100k se dle meho jevi o mnoho pravdepodobnejsi. Ale samozřejmě jak uz jsme zazili, nakonec se muze stat leccos. Vse co je treba, je byt trpělivý 🙂

Mirek S

Už jen proto, že je tolik predikcí býčích, bál bych se medvěda:-)

Lnd

Hong Fang je generální ředitelKA;)

Loupežník
Hodnocení článku :
     

Prý 350k – 450k během 2022 a 2023. Podle mě příští úterý 1000k 😂

Tom

Takovy clanek sem cetl nekdy loni v zari, vsechno bylo jasne, jen mala nejistota zda bude top 100k nebo 150k. A vime jak to dopadlo. V podstate je to hra, ve ktere si s nama delaji co chteji a chteji abychom uverili v presne pravy opak skutecneho scenare. Doted sem veril cca 65k a po tomto clanku bych se klonil k realite 30k nebo mene.

Zbyn'
Hodnocení článku :
     

s BTC se na rozdíl od ostatních CRM obchoduje. Je to dominanta, ostatní jsou speculativní a podvodná. Pokud tedy nepoužíváte Zcash k anonymním převodům.

kubik
kubik

https://twitter.com/TechDev_52
Těch obrázků je tam více

Jan

V úterý 47 a koncem týdne 52 😝

bkf1
Hodnocení článku :
     

Tento článek bude fajn přečíst si až v tom prosinci. Každopádně ty uváděné “mantinely” (tj. 30k a méně, 100k a více, atd.) vcelku dokazují neznalost některých jedinců.

Poslední editace 2 let před přes bkf1
spot_img