Mexické drogové kartely stále více používají kryptoměny

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejnovější zpráva Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) ukazuje, že některé mexické a kolumbijské drogové kartely ve své trestné činnosti stále využívají kryptoměny. Co uvádí UNODC ve své zprávě?

Drogové kartely si oblíbily bitcoin a další kryptoměny

Nedávno zveřejněná zpráva UNODC ukazuje, že některé ze známých mexických a kolumbijských drogových kartelů stále častěji využívají bitcoiny a další kryptoměny pro své nelegální operace po celém světě.

Zpráva OSN uvádí, že digitální aktiva se stala atraktivním finančním nástrojem pro převádění prostředků. Agentura ukazuje, jak tyto kartely začleňují kryptoměny do svých aktiv. Některé ze zločinecké organizace zahrnují známé New Generation Cartel a Sinaloa Cartel. Některé z mnoha organizací můžeme znát díky seriálu Narcos z dílny Netflixu.

Zpráva odhaluje také, že mexické kryptoměnové burzy jsou někdy spojené přímo s drogovými kartely. Mnohá obchodní místa by mohla být spojena se zločineckými organizacemi. Ve zprávě UNODC stojí:

„Zaměření se na nezákonné zisky a finanční toky, které řídí obchod s drogami, vyžaduje přísnou regulaci, dohled nad kryptoměnami a monitorování elektronických plateb s cílem odhalovat a hlásit podezřelé transakce.“

Nedostatečné regulační prostředí a povaha BTC z něj dělá velmi sporný nástroj pro ty, kteří se snaží usnadnit nelegální finanční transakce. Hotovost však nadále zůstává nejpoužívanější platební metodou při transakcích praní špinavých peněz.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 41 567 USD dle KMC.

Závěr

Bitcoin není anonymní, veškeré transakce jsou transparentní a dohledatelné. Navzdory rostoucí popularitě kryptoměn u drogových kartelů, stále se jedná o zanedbané množství podle několika studií. Celou zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu za rok 2021 si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img