[Odpolední zprávy] • Jihokorejská vláda žádá Apple a Google, aby blokovaly P2E hry • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Je to jen pár dní zpátky, kdy se situace kolem primární kryptoměny zdála být výrazně optimističtější. Aktivum po několika neúspěšných pokusech překonalo hranici 50 000 USD a pokračovalo v mapování třítýdenního maxima na úrovni 52 000 USD.

Tady se situace razantně změnila, protože medvědi posílili. Místo, aby se Bitcoin vydal dále na sever, začal rychle ztrácet hodnotu, což vyústilo v propad ceny až na 49 000 USD. Po tomto denním propadu o 3 000 USD už BTC jen pokračoval směrem na jih. Za posledních 24 hodin se BTC ocitl na úrovni 47 200 USD, což je nejnižší cenový bod od 21. prosince.

K dnešnímu dni se aktivum nachází těsně nad touto úrovní.

Altcoiny včera trpěly a dnes se situace zdá být ještě chmurnější. Ethereum sklouzlo pod 4 000 USD, ale další 3,5% pokles během jednoho dne srazil druhé největší digitální aktivum pod 3 800 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – testujeme support, po krátkém růstu ponor?

Přehled trhu: Bitcoin zažívá propad, znovu pod 50 000 USD!

Kryptoměny

Sentiment Index opět ukazuje silný strach, protože Bitcoin ztrácí 9,5 % své hodnoty

Nálada na kryptotrhu se nadále noří hlouběji, protože bitcoinu se nedaří zotavit po posledním 9,5% propadu způsobeném zvýšeným přílivem na burzu.

Index strachu a chamtivosti dosáhl hodnoty 27, která se objevila i 21. prosince, kdy Bitcoin testoval zónu podpory 47 000 USD poté, co od 10. listopadu nepřetržitě ztrácel svou hodnotu.

Ukazatele sentimentu, jako je index Alternative.me, obchodníci poměrně často používají k určení mikrotrendů na trhu. Vzhledem k nestabilní povaze kryptotrhu mají obchodníci tendenci měnit svůj sentiment podle cenové akce Bitcoinu a odrážejí svůj sentiment v různých zdrojích, jako jsou trendy ve vyhledávačích, volatilní obchodní rozhodnutí a objem. [2a]

Počet adres bitcoinových peněženek vytvořených v listopadu se přiblížil 1 milionu

Mohou se drobní investoři vrátit k BTC? Povzbudivé signály pro býčí rok 2022 odhalují údaje Glassnode, že od listopadu do začátku prosince letošního roku přibylo 913 000 nových bitcoinových adres.

Příznivým signálem pro BTC je, že analytická společnost On-Chain College sdílela pronikavé údaje týkající se přijetí maloobchodních uživatelů a potenciálních počátků širších trendů přijetí. Klíčovým poznatkem na závěr roku je, že v listopadu se k síti Bitcoin připojil až 1 milion nových účastníků.

Navzdory medvědí cenové akci v krátkodobém horizontu záplava na Twitteru ukazuje, že makro výhled pro BTC zůstává zdravý. Podle grafu od června 2020 do prosince 2021 počet adres peněženek se zůstatkem větším než nula trendově vzrostl z 30 milionů peněženek na dotykovou vzdálenost 40 milionů. [2b]

Banky, burzy, firmy

Firma Marathon objednala nové stroje v hodnotě téměř 900 milionů dolarů

Společnost Marathon Digital Holdings, těžařská společnost bitcoinů kótovaná na burze Nasdaq, se sídlem v Las Vegas, objednala nové stroje v hodnotě 879,06 milionu dolarů.

Objednávka byla oznámena minulý týden, ale její kupní cena byla zveřejněna až v úterý. Objednávka zahrnuje 78 000 kusů těžebních strojů Bitmain Antminer S-19 XP, které budou dodány do roku 2022.

Expedice je rozdělena do šesti dávek, přičemž 13 000 jednotek bude dodáno každý měsíc od července do prosince 2022. [3a]

DEX SundaeSwap poháněný systémem Cardano oznamuje dokončení auditu

SundaeSwap, decentralizovaná burza založená na Cardanu, oznámila, že ve spolupráci se společností Runtime Verification (RV) provedla bezpečnostní audit. Audit pomohl identifikovat několik kritických problémů v protokolu. Jeho podrobný přehled bude uveden v samostatné zprávě, která bude brzy k dispozici.

Pi Lanningham, informační ředitel společnosti SundaeSwap Labs, říká, že DEX je nyní schopen plnit standardy komunity.

Projekt bude nyní po dokončení auditu pokračovat ve spolupráci s RV na budoucích aktualizacích. Podle Lanninghama je tato spolupráce “kritická” pro dlouhodobý úspěch burzy. [3b]

CBDC, Regulace

Jihokorejská vláda žádá Apple a Google, aby blokovaly P2E hry

Jihokorejská vláda požádala společnosti Apple i Google, aby ve svých obchodech s aplikacemi zablokovaly hry typu play-to-earn. Místní média informovala, že vláda oběma technologickým firmám nařídila, aby až do dalšího zkoumání nepovolovaly vydávání “her na vydělávání peněz”. Vláda údajně také začala monitorovat hry založené na blockchainu.

Výbor pro správu her spadající pod jihokorejské ministerstvo kultury, sportu a cestovního ruchu zaslal některým provozovatelům dopis, aby distribuci těchto her zablokovali. Tuto blokaci hodlají provést tak, že v první řadě zabrání registraci těchto aplikací, a proto se obrátili na společnosti Apple a Google.

Nejedná se však o úplný zákaz. Zdá se, že tyto hry mohou být vydány, ale musí nejprve získat hodnocení od Výboru pro správu her. Ten se bude zabývat například věkovým hodnocením. Výbor pro hry letos již zrušil klasifikaci 15 her založených na blockchainu. [4a]

Abú Zabí zvyšuje úsilí stát se kryptocentrem Blízkého východu

Abú Zabí, hlavní město Spojených arabských emirátů, zvyšuje své úsilí o přilákání kryptofirem a snaží se stát předním centrem kryptoměn na Blízkém východě.

V rozhovoru pro Blockworks předseda odboru ekonomického rozvoje Abú Dhabí Shorafa Al Hammadi uvedl, že vláda Abú Dhabí si stanovila termín do konce letošního roku, aby “usnadnila pasportizaci mezi digitálními kryptoburzami na ‘normální’ nástroje”.

Podle generálního ředitele Abu Dhabi’s Financial Services Regulatory Authority Emmanuela Givanakise patří emirát již nyní mezi světové lídry v rozvoji regulačního prostředí příznivého pro kryptoměny, neboť v roce 2018 vytvořil počáteční rámec.

“Již tehdy se v tomto odvětví hovořilo o tom, že je třeba, aby se dostalo pod regulační deštník, a my jsme přišli s něčím, co považujeme za poměrně komplexní rámec,”

– řekl Givanakis v rozhovoru pro Blockworks. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img