V prosinci byly spáleny tokeny LUNA v hodnotě 2,7 miliardy dolarů, poptávka po UST roste

4.7
(3)

Poptávka po UST stromě stoupá a v prosinci již bylo do dnešního dne spáleno více než 27 milionů tokenů LUNA.

Podle Terra Analytics byly v prosinci při prudkém nárůstu poptávky po tokenech UST již spáleny tokeny LUNA v hodnotě téměř 2,7 miliardy dolarů – tedy 27 milionů kusů. LUNA zaznamenala 27. prosince historická maxima na úrovni 104 dolarů, poté mírně ustoupila zpět pod 100 USD.

V době psaní článků se pak její cena pohybuje kolem 95,55 USD a aktuálně se na žebříčku kryptoměn (podle tržní kapitalizace) nachází na devátém místě a za posledních 7 dní si připisuje více než 26 procent.

Jak vyplývá z dat Terra Analytics, rozdíl ze začátku prosince oproti současné nabídce mincí znamená cca 27 milionů kusů.

V současné době bylo od spuštění upgradu Columbus-5 na konci září spáleno 102,71 milionu tokenů LUNA. Kromě interoperability zavedl upgrade Columbus-5 také nový mechanismus pro udržování stability coinů navázaných na jejich fiat hodnotu: kdykoli je vytvořen UST, je spáleno ekvivalentní množství LUNA.

Tím vzniká přímá korelace mezi oběma aktivy, takže “s rostoucí poptávkou po UST roste i cena LUNA”.

Pokud se na token Luna (nativní aktivum blockchainu Terra) podíváme s větším odstupem, tak jeho cena se podle údajů webu CoinGecko za rok prudce zvýšila o 18 134,1 %.

Terra UST předstihla DAI a dosahuje tržní kapitalizace 10 miliard dolarů

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs Do Kwon se podělil o zprávu, že Terra UST dosáhla tržní kapitalizace 10 miliard dolarů a stala se tak prvním decentralizovaným stablecoinem, kterému se to kdy podařilo. Tržní kapitalizace DAI MakerDao se pohybuje kolem 9,3 miliardy dolarů.

TerraUSD (UST) je ojedinělý algoritmický stablecoin, v němž se mince pálí nebo razí tak, aby se hodnota mince udržovala v souladu s požadovanou cenou. Algoritmus automaticky pálí  mince za účelem snížení jejich počtu a tím zvyšuje cenu UST.

Závěr

Luna je jedním z velkých vítězů letošního roku a plány do budoucna jsou veliké. Pokud se alespoň část podaří splnit a letos spustit, bude to více než zajímavé.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img