Na začátku příštího roku bude na platformě Terra (LUNA) spuštěno více než 160 projektů

5
(7)

Zprávy a souhrny

IBC a Wormhole se chystají rozšířit možnosti využití sítě Terra a na síti se již chystají nové, velmi zajímavé, projekty. K jejich spuštění by mělo dojít již na na konci letošního roku či na počátku toho příštího.

Více než 160 projektů na Terra

Koncem září úspěšně proběhl poměrně zásadní upgrade Columbus-5 a podle vývojářů sítě se ekosystém Terra právě nachází na pokraji explozivního rozvoje.

 

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs, Do Kwon, v rozhovoru pro agenturu Asia Markets prohlásil, že po uvedení Columbus-5 do ostrého provozu, se v příštích šesti až osmi týdnech připravuje na spuštění více než 60 projektů. Dalších více než 100 by se jich mělo spustit koncem roku či na začátku roku příštího.

V rozhovoru se Kwon pokusil vysvětlit, jak se upgrade, který otevřel nespočet cest pro expanzi ekosystému, chystá posílit využití stablecoinu Terra a zároveň vyvinout tlak na růst hodnoty nativního tokenu.

„Více projektů na platformě Terra diverzifikuje a zesiluje poptávku po UST, čímž se urychluje rozšiřování nabídky stablecoinů a držitelům LUNA narůstá hodnota“

Stablecoin UST

Nativní stablecoin Terra, UST, je v současnosti pátým největším stablecoinem v žebříčku podle tržní kapitalizace. Algoritmický stablecoin využívá utility token Terra, LUNA, a udržuje si tak téměř stejnou hodnotu jako americký dolar. K tomu Kwon doplnil:

„Regulační opatření proti centralizovaným stablecoinům, jako jsou USD Coin (USDC) a Tether (USDT), obnovila poptávku po decentralizovaných stablecoinech v kryptoměnách, jako je právě UST […] očekáváme, že v příštích měsících a letech dojde k většímu přijetí decentralizovaných stablecoinů“

IBC a Wormhole

Integrace protokolu Inter-Blockchain Communication (IBC), je nastavena tak, aby otevřela Terru nesčetným dApps v ekosystému Cosmos (ATOM) a zároveň umožnila UST bezproblémové přecházení mezi jednotlivými řetězci.

IBC tak usnadňuje propojení a vzájemnou komunikaci suverénních řetězců a umožňuje přenos tokenů mezi řetězci Cosmos a dalšími blockchainy kompatibilními s IBC.

„Podobně je Wormhole meziřetězcovým mostem pro Solana (SOL), Ethereum (ETH) a Binance Smart Chain (BSC), který umožňuje bezproblémový přenos Terra aktiv, jako je UST, na některé z největších řetězců TVL a uživatelů v celém odvětví“

dodal Kwon a zdůraznil význam nadcházejícího mostu, který by měl výrazně snížit možné problémy při přechodu UST z jednoho blockchainu na druhý.

Závěr

Terra si díky působivému růstu z posledních týdnů získala pozornost mnoha investorů. Sám Kwon předpokládá, že poptávka po UST v prostředí cross-chainu urychlí expanzi nabídky UST a ta by do konce roku mohla potenciálně dosáhnout hranice 10 miliard dolarů. Což si přiznejme, že je docela ambiciózní výhled, pokud vezmeme v úvahu, že současná tržní kapitalizace stablecoinu UST je cca 2,74 miliardy dolarů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: