Na začátku příštího roku bude na platformě Terra (LUNA) spuštěno více než 160 projektů

5
(7)

IBC a Wormhole se chystají rozšířit možnosti využití sítě Terra a na síti se již chystají nové, velmi zajímavé, projekty. K jejich spuštění by mělo dojít již na na konci letošního roku či na počátku toho příštího.

Více než 160 projektů na Terra

Koncem září úspěšně proběhl poměrně zásadní upgrade Columbus-5 a podle vývojářů sítě se ekosystém Terra právě nachází na pokraji explozivního rozvoje.

 

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Terraform Labs, Do Kwon, v rozhovoru pro agenturu Asia Markets prohlásil, že po uvedení Columbus-5 do ostrého provozu, se v příštích šesti až osmi týdnech připravuje na spuštění více než 60 projektů. Dalších více než 100 by se jich mělo spustit koncem roku či na začátku roku příštího.

V rozhovoru se Kwon pokusil vysvětlit, jak se upgrade, který otevřel nespočet cest pro expanzi ekosystému, chystá posílit využití stablecoinu Terra a zároveň vyvinout tlak na růst hodnoty nativního tokenu.

“Více projektů na platformě Terra diverzifikuje a zesiluje poptávku po UST, čímž se urychluje rozšiřování nabídky stablecoinů a držitelům LUNA narůstá hodnota”

Stablecoin UST

Nativní stablecoin Terra, UST, je v současnosti pátým největším stablecoinem v žebříčku podle tržní kapitalizace. Algoritmický stablecoin využívá utility token Terra, LUNA, a udržuje si tak téměř stejnou hodnotu jako americký dolar. K tomu Kwon doplnil:

“Regulační opatření proti centralizovaným stablecoinům, jako jsou USD Coin (USDC) a Tether (USDT), obnovila poptávku po decentralizovaných stablecoinech v kryptoměnách, jako je právě UST […] očekáváme, že v příštích měsících a letech dojde k většímu přijetí decentralizovaných stablecoinů”

IBC a Wormhole

Integrace protokolu Inter-Blockchain Communication (IBC), je nastavena tak, aby otevřela Terru nesčetným dApps v ekosystému Cosmos (ATOM) a zároveň umožnila UST bezproblémové přecházení mezi jednotlivými řetězci.

IBC tak usnadňuje propojení a vzájemnou komunikaci suverénních řetězců a umožňuje přenos tokenů mezi řetězci Cosmos a dalšími blockchainy kompatibilními s IBC.

“Podobně je Wormhole meziřetězcovým mostem pro Solana (SOL), Ethereum (ETH) a Binance Smart Chain (BSC), který umožňuje bezproblémový přenos Terra aktiv, jako je UST, na některé z největších řetězců TVL a uživatelů v celém odvětví”

dodal Kwon a zdůraznil význam nadcházejícího mostu, který by měl výrazně snížit možné problémy při přechodu UST z jednoho blockchainu na druhý.

Závěr

Terra si díky působivému růstu z posledních týdnů získala pozornost mnoha investorů. Sám Kwon předpokládá, že poptávka po UST v prostředí cross-chainu urychlí expanzi nabídky UST a ta by do konce roku mohla potenciálně dosáhnout hranice 10 miliard dolarů. Což si přiznejme, že je docela ambiciózní výhled, pokud vezmeme v úvahu, že současná tržní kapitalizace stablecoinu UST je cca 2,74 miliardy dolarů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img