Nová globální pravidla pro vykazování kryptoměn na obzoru?

4.4
(5)

Zprávy a souhrny

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (Organisation for Economic Co-operation and Development – OECD) zveřejnila veřejný konzultační dokument, který odhaluje nový rámec pro vykazování kryptoměnových daní, jehož cílem je přepracovat způsob, jakým mezinárodní daňové orgány sdílejí daňové informace týkající se kryptoměn.

Z dokumentu vyplývá, že nové návrhy se zaměřují na to, jak začlenit kryptoměny do mezinárodního režimu daňového výkaznictví.

Rámcový návrh pro vykazování kryptoměnových daní

Zveřejněný konzultační dokument se snaží získat co nejvíce podnětů od tvůrců globálních politik ohledně nového rámce pro vykazování kryptoaktivních daní. Nové postupy hloubkové kontroly, navržené v rámci návrhu, by vyžadovaly, aby fyzické a právnické osoby, které jako podnikatelé poskytují služby úschovy a směny kryptoměn, “identifikovaly své zákazníky” a na ročním základě jim poskytovaly “souhrnné přehledy hodnoty směn a převodů”.

OECD

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj je mezivládní organizace 38 ekonomicky velmi rozvinutých států světa, které přijaly principy demokracie a tržní ekonomiky. OECD vznikla v roce 1961 (zakládací dokument byl podepsán 14. prosince 1960) transformací Organizace pro evropskou hospodářskou spolupráci (OEEC), která byla původně zřízena roku 1948 k administraci poválečného Marshallova plánu.

OECD koordinuje ekonomickou a sociálně-politickou spolupráci členských zemí, zprostředkovává nové investice, prosazuje liberalizaci mezinárodního obchodu. Cílem OECD je napomáhat k dalšímu ekonomickému rozvoji, potlačení nezaměstnanosti, stabilizaci a rozvoji mezinárodních finančních trhů.

Hlavní cíle OECD

Cílem vznikajícího rámce je vytvořit mezinárodní standard pro shromažďování a automatickou výměnu informací o transakcích souvisejících s kryptoměnami mezi poskytovateli kryptografických služeb a mezinárodními daňovými orgány.

Podle nových pravidel by poskytovatelé kryptografických služeb museli shromažďovat rozsáhlé údaje identifikující zákazníky a podávat daňové zprávy daňovým orgánům každé jurisdikce, v níž jsou jejich zákazníci rezidenty.

Kromě vykazování transakcí OECD ve svém návrhu rámce rovněž navrhla, aby kryptografické služby vykazovaly “převody kryptoaktiv, což by daňovým orgánům umožnilo identifikovat a sledovat nehostované peněženky uživatelů kryptoaktiv. V dokumentu se uvádí:

“S cílem zvýšit přehled o těchto převodech do nehostovaných peněženek umožňuje také daňovým orgánům, aby mohly přijímat hlášení o seznamu adres externích peněženek”

Kromě centralizovaných kryptoměnových burz zahrnuje definice OECD pro “poskytovatele služeb v oblasti kryptoaktiv” i další zprostředkovatele poskytující směnárenské služby, včetně makléřů, dealerů a provozovatelů krypto bankomatů.

V neposlední řadě OECD navrhla změny společného standardu pro vykazování – standardu pro automatickou výměnu informací mezi mezinárodními daňovými úřady za účelem boje proti daňovým únikům. Cílem je zahrnout pod tento standard také digitální měny centrálních bank (CBDC) a další digitální reprezentace fiat měn.

Závěr

OECD vyzvala všechny zúčastněné strany, aby se k nově navrhovaným pravidlům pro vykazování kryptografických daní vyjádřily do konce dubna. Poté by měla být pravidla na základě zpětné vazby upravena a následně v říjnu na zasedání skupiny G20 aktualizována. Tak co na nově navrhovaná pravidla říkáte?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“Hlavní cíle OECD…”
…je zdanit krypto takovou daní, aby hlavně pro běžného člověka neměly smysl👌 Čekal jsem, že to přijde, to prostě nemohlo skončit jinak. No co už, zase se hezky vrátíme k tradičním způsobům investování, které sice v podstatě nic nevydělají, ale pořád lepší, než aby ty peníze nedělaly vůbec nic…

bkf1

Klidně se mnou VŠICHNI můžete nesouhlasit, Váš názor je irelevantní, vlády téhle planety si VŠE rozhodnou po svém a VY zmůžete prd. Welcome to planet Earth!

Libor

Tradičné regulované investovanie VERSUS Netradičné neregulované krypto investičné podvody …

eAffiliate.cz
Hodnocení článku :
     

OECD by mi mohli pořídit jachtu, apartmán na Floridě a Bentley. Ještě by se mohli do konce dubna vyjádřit a v říjnu mi ho i vyhulit.

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: