Studie: Trh s kryptomaty dosáhne do roku 2028 hodnoty téměř dvou miliard dolarů

5
(1)

Celosvětová míra přijetí kryptoměn zaznamenává výrazný meziroční růst. V návaznosti na tento fakt se dá podle zveřejněné studie společnosti Grand View Research nyní očekávat exploze trhu s krypto bankomaty.

Studie: Trh s kryptomaty raketově vzroste

Podle této společnosti pro výzkum trhu se sídlem v San Francisku by velikost trhu s bankomaty, která byla v roce 2021 oceněna na přibližně 75,01 milionu dolarů, mohla do roku 2028 dosáhnout ocenění 1,8 miliardy dolarů.

K dosažení tohoto milníku firma očekává, že současná tržní kapitalizace tohoto odvětví bude od letošního roku expandovat složenou roční mírou růstu 59,2 %.

crypto ATM market
Zdroj: zycrypto.com

Růst počtu krypto bankomatů zaznamenal v roce 2021 nebývalý růst, když bylo podle společnosti Coinsource během roku 2021 po celém světě instalováno přibližně 14 012 krypto bankomatů. Prodej krypto bankomatů dosáhl vrcholu v červenci 2021, kdy bylo celosvětově instalováno přibližně 50 bankomatů denně. Celkový počet krypto bankomatů na celém světě aktuálně činí zhruba 33 896.

Snahy vlád

Růst počtu krypto bankomatů podporují také snahy různých vlád. V loňském roce Salvador nainstaloval více než 200 bankomatů v zemi poté, co se bitcoin stal zákonným platidlem

Od té doby se krypto bankomaty objevují po celém světě, přičemž přibližně 90 % (29 801) všech bankomatů na světě se nachází v USA. Druhou největší zemí je Kanada s přibližně 2 133 bankomaty, těsně následovaná mimo jiné Salvadorem. Podle několika různých zdrojů údajně instaluje bitcoinové bankomaty také Maďarsko.

Růst zájmu a další studie

Vzhledem k rostoucí poptávce se do kryptografického sektoru hrnou také výrobci bankomatů a poskytovatelé služeb, přičemž společnosti jako Velorex, Coinme, Liberty X, Covault, Crytomat se již staví do pozice kryptografických bankomatových velmocí.

Jiné firmy, jako například Moneygram, do těchto firem výrazně investují a sázejí na obrovský růst tohoto odvětví. Krypto bankomaty, které umožňují nakupujícím platit za zboží pomocí kryptoměn, instalovalo také několik podniků, například Walmart a divadla AMCA.

Krypto bankomaty jsou považovány za bezpečnější před kybernetickými útoky ve srovnání s běžnými kryptografickými platebními metodami, a proto jejich počet roste.

Podle společnosti Grand View Research “se do krypto bankomatů začleňují funkce rozpoznávání obličeje a biometrické funkce, které uživatelům poskytují dvouvrstvé zabezpečení při provádění transakcí. Do krypto bankomatů se také instalují funkce QR kódu a časového razítka, které pomáhají při ověřování totožnosti uživatelů.”

Závěr

Počet kryptoměnových automatů roste a jejich výrobci se do budoucna dívají s velkým optimismem. Provozovatelé bitcoinových bankomatů v USA již také vytvořili Cryptocurrency Compliance Corporative koalici, která vznikla s cílem posílit standardy dodržování předpisů v tomto odvětví a zabránit tak kriminalitě související s kryptoměnami.

Za tímto účelem jsou členové povinni zajistit přísné dodržování předpisů v rámci požadavků proti praní špinavých peněz a Know your customer (KYC).

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

“…třeba na 5minutovce se může zdát, že se toho děje hodně. Ve skutečnosti jsou to irelevantní mini pumpy a mini dumpy.”
Aneb nezapomínat mrknout občas na ten bitcoin i vyloženě z “vesmíru”

Poslední editace 2 let před přes bkf1
spot_img