Počet použití kryptoměn v Africe vzrostl v roce 2021 o více než 2 500 %

5
(1)

Zprávy a souhrny

Nedávno zveřejněná zpráva společnosti KuCoin ukazuje, že počet kryptografických transakcí se v některých afrických zemích zvýšil až o 2 670 procent.

Přijetí kryptoměn v Africe je na vzestupu, a to navzdory ne úplně příznivým sociálním a  ekonomickým faktorům. Pozitivní zpráva kryptoměnové burzy KuCoin ukazuje, že v roce 2022 vzrostl počet kryptoměnových transakcí až o 2 670 %.

Přijetí kryptoměn v Africe

Ohromující růstový trend určitě souvisí s nízkými hodnotami, které byly pozorovány v předchozích obdobích. Počet kryptotransakcí v Africe představuje zhruba 2,8 % celosvětových objemů.

Johnny Lyu, generální ředitel společnosti KuCoin, řekl, že přijetí digitálních aktiv v Africe bude i nadále exponenciálně růst a dodal, že africké země mají nejvyšší míru přijetí kryptoměn na světě, čímž překonávají i největší regiony, jako jsou Spojené státy, Evropa a Asie.

Globální kryptoměnové transakce
Globální kryptoměnové transakce za období 90 dnů. Subsaharská Afrika je na druhém místě – Zdroj: UsefulTulips

„Nourou“, což je přezdívka, pod kterou na internetu vystupuje zakladatel společnosti Bitcoin Senegal, je přesvědčen, že podobné tempo růstu přijetí bitcoinu (BTC) bude pokračovat i v příštích letech.

„Podívejte se na způsob, jakým se na kontinentu rozmohly automobily, mobilní telefony a spotřební elektronika. Afrika je kontinent, kde je bleskový pokrok a přijetí běžné“

Zpráva zejména vyzdvihuje fakt, že více než 88,5 % kryptoměnových transakcí provedených Afričany jsou přeshraniční převody. Nízké poplatky totiž v reálu znamenají, že uživatelé platí méně než 0,01 % z celkové sumy transakce převedené v kryptoměnách.

Problémy Afriky jako nejlepší testovací prostředí

Krom vysoké úrovně inflace a rozšíření chytrých telefonů – což v podstatě umožňuje každému stát se vlastní bankou – je v Africe také velký počet mladých a digitálně zdatných obyvatel, kteří je na digitální měny zvyklé. Afrika je tak spolehlivým testovacím prostředím pro problémy, které se snaží kryptoměny řešit.

Lyu však k ohromujícím úrovním růstu přidal i jednu varovnou poznámku:

„Toto tempo růstu může záviset na postojích místních politiků i jednotlivých úředníků ke kryptoměnám. Přesto se domnívám, že slibná budoucnost digitálních peněz v Africe je nevyhnutelná“

Podle ředitele burzy Kucoin se nachází Afrika v zajímavé pozici vzhledem k tomu, že kombinace „rostoucí inflace, vysoké míry nezaměstnanosti, špatného přístupu k bankovním službám a obrovských poplatků za mezinárodní platby“ vytváří prostředí příznivé pro přijetí kryptoměn, kdy_

„Finanční problémy, které region zažívá, nutí lidi hledat nové nástroje a technologie, které jim mohou poskytnout část ekonomické svobody, jež jim v současnosti chybí“

Závěr

Afrika je regionem, který řeší spoustu problémů a právě digitální měny mu mohou být nápomocny. Jistou roli v tomto tvrzení hraje i rostoucí technologické povědomí obyvatel, kdy mnoho obyvatel se zajímá o internetové technologie. Mimochodem průměrný věk v Africe je velmi nízký – pouhých 19 let.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: