Kucoin spouští stomilionový dolarový fond a vstupuje na pole metaverza

0
(0)

Společnost KuCoin Labs spouští fond rizikového kapitálu ve výši 100 milionů dolarů, aby podpořila projekty v rané fázi metaverza. Šestá největší kryptoměnová burza na světě (podle objemu) se tak oficiálně zapojuje do rozšířené virtuální reality.

Společnost KuCoin Labs, která stojí za šestou největší kryptoměnovou burzou na světě podle objemu obchodů s více než 500 kótovanými kryptoměnovými aktivy, ve středu oznámila, že spustí metaverzní fond ve výši 100 milionů dolarů pro projekty nacházející se v rané fázi. Peníze mohou získat i subjekty, které vyvíjejí hry založené na blockchainu, nezaměnitelné tokeny a decentralizované aplikace. Kromě toho bude Kucoin vybraným vývojářům poskytovat také služby podnikatelského inkubátoru, pomoc v budování značky, další pobídky a obchodní partnerství.

Johnny Lyu, generální ředitel společnosti Kucoin, uvedl ve svém prohlášení následující:

“KuCoin Metaverse Fund bude spuštěn s cílem urychlit vývoj internetového průmyslu. Doufáme, že se nám podaří pomoci vznikajícímu blockchainovému průmyslu dospět dalším posílením aplikace blockchainové technologie v projektech metaverza”

Lou Yu, šéf KuCoin Labs, k jeho prohlášení dále dodal:

“Koncept metaverza zůstal od svého návrhu v minulém století na teoretické úrovni. Teprve zrod blockchainu způsobil, že se metaverze stala dalším migračním osudem lidstva”

O Metaverse je zájem

Koncept metaverza neboli rozšířené virtuální reality s vlastní digitální ekonomikou získává na popularitě zejména od chvíle, kdy se Facebook minulý měsíc přejmenoval na Meta a zaměřil se na jeho vývoj.

Krátce poté se do metaverza pustil i Microsoft s aktualizacemi Team a vylepšením Xboxu a společnost Animoca Brands pak představila své plány na K-pop NFT Metaverse. Vzhledem k tomu, že se do něj zapojuje stále více globálních značek, předpokládá se, že celkový oslovitelný trh metaverza vzroste do konce roku 2030 na více než 1,5 bilionu dolarů. Mezitím probíhají debaty o tom, zda by metaverze měla být centralizovaná, nebo ne.

Závěr

Vypadá to, že po rychle rostoucí popularitě NFT tu máme další oblast, která vyvolává zájem nejen investorů. Koncept a myšlenky metaverza jsou jistě zajímavé a ambicózní. Těšíte se na tento svět, nebo z něj naopak máte obavy?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ondrej

Dobrý a teď to chce článek o možnostech investic do M(m)etaverz(s)a fyzickými osobami.

Vojtech

Ja zatím nakoupil manu, sand, blok, atlas. Vzdor celkovému dumpu v posledních dnech na kryptu obecně první 3 jmenované drží, ba i slušně rostou.

Ondrej

Dík, celkově tedy tokeny se vztahem k prostředí VR. To asi dává smysl.

spot_img