USA uvalily sankce na největší darknetový trh na světě a navázanou ruskou kryptoburzu

4.6
(7)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Americké ministerstvo financí oznámilo své nejnovější sankce zaměřené proti ruské kyberkriminalitě, tentokrát proti největšímu darknetovému trhu na světě.

Přežívaní Hydry a sankce

V úterý ministerstvo financí oznámilo sankce proti trhu Hydra a přidružené kryptoburze Garantex. Zpráva následuje po oznámení německých úřadů o zabavení serverů Hydry a odstavení domovské stránky trhu dříve v úterý.

Jak bylo uvedeno v loňském vyšetřování, zdálo se, že Hydra do té doby přežívala díky napojení na mocné subjekty v Rusku. Kryptopeněženky tržiště byly poměrně hladce propojeny s tradičními zpracovateli online plateb, jako jsou Qiwi a Yandex Wallet.

Současné kroky následují po rozsáhlém politickém tlaku na odstřižení Ruska od ekonomických služeb ve velkém.

Garantex je třetí kryptoburzou, na kterou ministerstvo financí uvalilo sankce, a to po dvou dalších, které byly na podzim spojeny s ruským ransomwarem. Ačkoli je Garantex registrován v Estonsku, působí z Petrohradu a Moskvy.

Spojení s nelegálními subjekty

Podle ministerstva financí “analýza známých transakcí Garantexu ukazuje, že transakce v hodnotě více než 100 milionů dolarů jsou spojeny s nelegálními subjekty a darknetovými trhy, včetně téměř 6 milionů dolarů od ruského RaaS gangu Conti a také včetně přibližně 2,6 milionu dolarů od Hydry”.

Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv ministerstva financí neboli OFAC přidal na svůj sankční seznam 117 bitcoinových peněženek spojených s Hydrou. Dále zařadil peněženky pro bitcoin (BTC), ethereum (ETH) a USDT pro společnost Garantex.

Zajímavé je, že bitcoinová peněženka pro Garantex obdržela za dobu své existence pouze 0,00951 BTC. Peněženka pro ethereum zaznamenala podobně malé využití, nikdy neměla zůstatek vyšší než 4 800 USD. Mezitím uvedená adresa USDT, 3E6ZCKRrsdPc35chA9Eftp1h3DLW18NFNV, má být pravděpodobně bitcoinovou peněženkou, která v době tisku zpracovala 64,65 BTC, což je hodnota téměř 3 miliony dolarů.

Závěr

Kromě sankcí od jiných zemí se valí sankce právě i na kryptoburzy, které jsou vedené z Ruska. Myslíte si, že se jedná o správné kroky, nebo se tím potlačuje přirozená povaha kryptoměn?

Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
eduard
Hodnocení článku :
     

Koľko môžem investovať

Libor

Toľko, koľko si môžeš dovoliť stratiť – odpísať na 0 – resp. dať na charitu v lepšom prípade 🙂

spot_img