Ukrajinský vicepremiér žádá kryptoburzy, aby přestaly obsluhovat ruské klienty

4
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměny hrají v geopolitickém prostředí stále větší roli, proto ukrajinský vicepremiér vyzval největší kryptoměnové burzy, aby přestaly obsluhovat ruské zákazníky. Co dalšího uvedl jeden z ukrajinských vůdců?

Vicepremiér: Kryptoburzy nesmí obsluhovat ruské zákazníky

Ukrajinský vicepremiér Mykhailo Fedorov vyzval před nedávnem světové kryptoměnové burzy, aby zmrazily krypto adresy všech ruských uživatelů a pomohly tak Ukrajinu bránit tímto gestem před ruskou invazí.

Žádost o blokaci ruských uživatelů na kryptoburzách následuje po řadě sankcí proti Rusku ze strany mnoha zemí po celém světě. Mykhailo Fedorov vyzval kryptoburzy ve svém příspěvku na Twitteru následovně:

„ Žádám všechny přední kryptoburzy, aby zablokovaly adresy ruských uživatelů. Klíčové je zmrazit nejen adresy spojené s ruskými a běloruskými politiky, ale také sabotovat běžné uživatele.“

Mnoho významných lidí a firem ze světa kryptoměn podporuje Ukrajinu. Například v pátek jeden z největších těžařských poolů ETH přestal poskytovat služby ruským uživatelům. Podporu Ukrajině vyjádřil i Vitalik Buterin.

Někteří však považují požadavek ukrajinského vicepremiéra za protikladný, jelikož by kryptoměny neměly stát na žádné straně a měly by pomáhat čistě občanům. Blokování ruských i běloruských občanů se tak některým nejeví jako dobrý nápad a považují to za porušení základní myšlenky krypta.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 43 270 USD dle KMC.

Závěr

Ukrajina se od čtvrtka minulého týdne nachází ve válečném stavu s Ruskem. Ukrajinská vláda také před nedávnem na svém oficiálním Twitteru oznámila, že pro své válečné úsilí se svým východním sousedem přijímá dary v kryptoměnách. Podpořili jste už humanitární organizace putující na Ukrajinu?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img