Britský finanční dohled prodlužuje lhůtu pro registraci některých kryptografických firem

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority prodloužil dočasný registrační status některých firem nabízejících krypto služby i po uplynutí páteční lhůty.

Finanční regulátor: Dočasná registrace některých firem

V úterním prohlášení FCA uvedl, že “malý počet firem” v oblasti kryptoměn bude mít ve Spojeném království i nadále status dočasné registrace, “pokud je to nezbytně nutné”. Finanční regulátor zopakoval, že dočasné vyjmutí kryptofirem z dříve oznámené páteční lhůty “neznamená, že je FCA vyhodnotil jako způsobilé a řádné”, ale zahrnuje situace, kdy společnost “může podávat odvolání” nebo je stále v procesu ukončování činnosti.

“V obchodování mohou pokračovat pouze firmy, které jsou u nás registrovány nebo jsou na našem seznamu firem s dočasnou registrací. Ostatní firmy musí ukončit činnost od 10. ledna 2021. Firmám, které obchodování neukončily, hrozí, že se na ně budou vztahovat trestní a občanskoprávní donucovací pravomoci FCA.”

– uvedl FCA.

Společnosti, které registraci mají schválenou

FCA od srpna 2020 schválil registraci 33 kryptografických společností v souladu s britskými zákony pokrývajícími boj proti praní špinavých peněz, boj proti financování terorismu a nakládání s převody finančních prostředků. Kromě toho finanční regulátor udělil několika společnostem dočasný registrační status do pátku, kdy měl FCA rozhodnout o platnosti jejich žádostí.

Od minulého pátku bylo na základě tohoto dočasného statusu FCA povoleno “vykonávat činnost v oblasti kryptoaktiv” 12 firmám, včetně společností CEX.IO, Revolut a Copper. Finanční dohled neupřesnil novou lhůtu pro schválení či zamítnutí registrace firmy, ale již dříve prodloužil období přezkumu z července 2021 na březen 2022.

Mnoho kryptografických firem stáhlo žádosti o registraci u FCA poté, co regulátor v roce 2020 zdánlivě přitvrdil v oblasti dodržování pravidel AML a CFT. Dne 13. března FCA nařídil provozovatelům bitcoinových bankomatů, aby “ukončili činnost, nebo čelili dalším opatřením”, přičemž kromě obav z praní špinavých peněz uvedl i chybějící regulační strukturu a volatilitu některých aktiv.

Závěr

Máte za to, že by společnosti ohledně kryptoměn měly procházet takovou registrací, nebo podle vás tímto kryptoměny ztrácí na své původní povaze? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img