Severokorejský režim údajně využívá hackerské skupiny k páchání kryptoměnových loupeží

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Firma zabývající se kybernetickou bezpečností tvrdí, že severokorejský vládnoucí režim získává peníze pomocí hackerských skupin, které kradou krypto.

Severokorejský režim a kyberprostor

Podle zprávy společnosti Mandiant pro internetovou bezpečnost přesunul severokorekský režim své zaměření od krádeží výzkumu vakcín proti koronaviru na krádež digitálních aktiv. Podle společnosti nyní jde po finančních institucích a společnostech, které poskytují služby související s kryptoměnami, jako jsou kryptoburzy.

Režim se však podle Mandiantu zaměřuje také na domnělé přeběhlíky, mediální organizace a bloggery. Společnost ve své zprávě hovoří o ochraně vlády:

„Postupem času jsme začali být svědky toho, jak se tato organizace posouvá od snah o ‚přísně Covid-19‘ k cílení na přeběhlíky, obranu a vlády, bloggery, média, kryptoměnové služby a finanční instituce.

Tento nárůst odpovědností naznačuje, že skupina rychle získala důvěru vysokého vedení KLDR (Korejská lidově demokratická republika) a pravděpodobně získala význam…

Kryptosvět by mělo znepokojit, že se místní vláda údajně rozhodla využít jako zdroj financí hacky a krádeže kryptoměn.

Obcházení sankcí

Podle společnosti zabývající se kybernetickou bezpečností Severní Korea pravděpodobně používá ukradené peníze k financování vývoje vakcín a zbraní a k obcházení sankcí, které na ně uvalily Spojené státy, EU a další země.

„Předpokládá se, že špionážní operace v zemi odrážejí bezprostřední obavy a priority režimu, který je pravděpodobně v současnosti zaměřen na získávání finančních zdrojů prostřednictvím kryptokrádeží, zaměřování se na média, zpravodajství a politické subjekty, informace o zahraničních vztazích a jaderné informace a mírný pokles v kdysi vyhroceném krádení výzkumu vakcíny Covid-19.“

Zpráva dále hovoří o propagandistických cílech, které režim KLDR prosazuje i ve vztahu k Jižní Koreji. To mimo jiné zahrnuje tvorbu „armády kybernetických trollů.Ti mají sloužit k „propagaci politických narativů pro KLDR na webových fórech.”

Závěr

Severokorekský režim podle zprávy společnosti Mandian používá ve velké míře hackerské útoky a další kybernetické zbraně. Zatímco různé propagandistické metody používá mimo jiné k vytvoření proseverokorejských skupin v Jižní Koreji, usiluje také o vyhledávání “přeběhlíků”.

Zpráva dále hovoří o využití hackerů ke krádežím kryptoměn. Ty by přitom režimu údajně mohly mimo jiné pomoci k obcházení mezinárodních ekonomických sankcí, které byly uvaleny i za programy v oblasti jaderných zbraní. Není zcela zřejmé, zda mají být cílem pouze jihokorejské kryptoburzy, nebo i ty celosvětové.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img